Google: Microsoftowi brakuje innowacyjności

Eric Schmidt stwierdził, że Microsoft nie należy do “wielkiej czwórki” liderów innowacyjności na rynku IT. Znacznie świeższe podejście i ciekawsze pomysły mają według niego Amazon, Apple, Facebook oraz oczywiście samo Google. Jak podkreśla Schmidt, pomysły to nie wszystko – trzeba jeszcze te najlepsze zrealizować i dopiero wtedy można powiedzieć, że jakaś firma jest innowacyjna. W swoim wystąpieniu podał krótkie przyczyny, dlaczego akurat te firmy zasługują na miano najbardziej innowacyjnych. I tak Amazon to największy sprzedawca książek, w tym e-booków i rozwija rynek elektronicznych czytników, Apple produkuje stylowe urządzenia, które aż chce się kupować, Facebook jest w stanie połączyć przyjaciół danej osoby w jednym miejscu, a Google organizuje światowe informacje w Internecie.
Eric Schmidt punktuje Microsoft, docenia Amazona, Apple'a i Facebooka
Eric Schmidt punktuje Microsoft, docenia Amazona, Apple'a i Facebooka
Eric Schmidt punktuje Microsoft, docenia Amazona, Apple'a i Facebooka

Eric Schmidt punktuje Microsoft, docenia Amazona, Apple’a i Facebooka

Schmidt wspomniał także o firmach, które już wkrótce mogą dołączyć do “wielkiej czwórki”. Wśród nich znalazły się eBay, Twitter i PayPal.

A jakie jest wasze zdanie? Czy przypominając sobie Kinecta, Surface czy technologię Bluetrack, z czystym sumieniem można powiedzieć, że Microsoft nie jest innowacyjny?