Google pozwane za Chromebooka

ISYS Technologies pozywa firmę Google za nazwę "Chromebook", używaną przez giganta z Mountain View przy sprzedaży swoich netbooków z systemem Chrome OS.
Chromebooki nie będą Chromebookami?

Chromebooki nie będą Chromebookami?

Firma z Salt Lake City chce, aby zarówno Google, jak i inne firmy powiązane z nazwą Chromebook, w tym Acer, Samsung i Amazon, zaprzestały używania tej nazwy. To jednak nie wszystko, bowiem ISYS Technologies chce zakazu sprzedaży netbooków Google’a pod obecną nazwą. Czy to oznacza, że nazwa netbooków się zmieni? Jest to możliwe, bowiem firma Xi3 Corp, która należy do ISYS Technologies, rości sobie prawa do nazwy Chromium oraz innych, podobnych nazw, jak Chromebook i Chromebox. W dodatku, firma ta rozpoczyna sprzedaż desktopa o nazwie ChromiumPC, który notabene ma pracować pod kontrolą systemu Google’a, i twierdzi, że rynkowa premiera Chromebooków może spowodować spore straty finansowe.

Nie wydaje się jednak, żeby ISYS Technologies zależało bardziej na uzyskaniu wynagrodzenia za sprzedaż praw do nazwy Chromebook, niż na sprzedaży swojego własnego produktu, dlatego może się okazać, że Google będzie musiało zmienić nazwę swoich netbooków.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.