Idą siedzieć za wyciek konstrukcji iPada 2

Być może pamiętacie, jak pod koniec kwietnia tego roku informowaliśmy was o aresztowaniu byłych pracowników Foxconna, którzy zostali oskarżeni o ujawnienie poufnych informacji firmy Apple, a konkretniej projektu konstrukcji iPada 2. Dzisiaj możemy wam przekazać, jak zakończyła się historia trzech Chińczyków, którzy chcieli zarobić na tablecie firmy z Cupertino. Wszyscy trzej trafili do więzienia.
Pracownicy Foxconna i kierownik producenta akcesoriów dla iPada idą siedzieć

Pracownicy Foxconna i kierownik producenta akcesoriów dla iPada idą siedzieć

Jak się okazało w toku prowadzonego śledztwa, dwóch mężczyzn to byli pracownicy Foxconna, a trzeci z aresztowanych był kierownikiem producenta akcesoriów dla produktów Apple’a – firmy MacTop. Za informacje o wymiarach i innych szczegółach na temat konstrukcji iPada 2, Xiao Chengsong oferował jednemu z byłych pracowników Foxconna 20 tysięcy juanów oraz zniżki na produkty firmy MacTop. Hou Pengna na taki układ przystał i skontaktował się z innym, byłym pracownikiem tajwańskiego konstruktora – Lin Kecheng – który aktualnie pracował w dziale R&D i miał dostęp do poufnych informacji. Ten również zaangażował się w wyciek.

Xiao, jako zleceniodawca i “mózg” całej operacji, został skazany na 18 miesięcy więzienia i 150 tysięcy juanów (64 tysiące złotych) grzywny. Lin posiedzi w celi przez najbliższych 14 miesięcy i zapłaci 100 tysięcy juanów, natomiast Hou w więzieniu spędzi rok i zapłaci 30 tysięcy juanów.