Internet Explorer 10 – druga wersja rozwojowa już do pobrania

Microsoft właśnie udostępnił Internet Explorera 10 we wczesnej wersji rozwojowej Platform Preview 2. Poprzednia wersja przeglądarki była dość ciepło przyjęta. Czy Microsoft tego znowu nie zepsuje?

Czy Opera, Chrome i Firefox mają się czego obawiać? Microsoft cały czas traci rynek na ich korzyść. Internet Explorer 9, mimo iż okazał się porządnym produktem (coś, co Microsoftowi w tej kategorii się nie udawało od lat), nie zahamował tego trendu. Co nowego w Internet Explorerze 10? Na razie nie do końca wiadomo. Pierwsze i drugie Platform Preview to sam silnik przeglądarki, nawet bez interfejsu, i w bardzo wczesnej wersji rozwojowej. Ponoć przeglądarka ma mieć „lepsze zabezpieczenia” i „zredukować konieczność stosowania wtyczek”.

Wiemy też, że doszła obsługa pozycjonowania elementów ruchomych w CSS3, metody przeciągnij-i-upuść w HTML5, API czytnika plików, obsługi żądań serwerów multimedialnych i formularzy HTML5. Zwiększyła się też wydajność obsługi HTML5 przy zmniejszonym obciążeniu komputera. Zwiększono też bezpieczeństwo aplikacji webowych za pomocą mechanizmów sandboksowych.

Data premiery gotowej wersji Internet Explorera 10 nie jest znana. Platform Preview, czyli edycja tylko dla świadomych ryzyka testerów, dostępna jest pod tym adresem.

3
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.