Konkurs Doodle 4 Google rozstrzygnięty – znamy najładniejsze logo

Dziś poznaliśmy zwycięskiego doodla pierwszej polskiej edycji Doodle 4 Google – konkursu na projekt specjalnego logo Google, które w tym roku miało ilustrować hasło “Każdy wie, że w Polsce…”. Doodle pojawi się na stronie google.pl 1 lipca 2011 r., w dniu objęcia przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej. W finalnym głosowaniu wzięło udział blisko 145 tysięcy internautów.
Konkurs Doodle 4 Google rozstrzygnięty – znamy najładniejsze logo
Zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji konkursu Doodle 4 Google

Zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji konkursu Doodle 4 Google

W finałowej dziesiątce znaleźli się uczniowie z najodleglejszych regionów Polski – od Gdyni aż po Murzasichle, dzięki czemu prace charakteryzowały się dużą liczbą regionalnych akcentów. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III i IV-VI). Spośród nadesłanych kilkunastu tysięcy prac, jury w składzie: Tomasz Bagiński, nominowany do Nagród Akademii polski rysownik i animator, Przemek Bogdanowicz, Prezes Klubu Twórców Reklamy i dyrektor kreatywny agencji BBDO Warszawa, Fabio Cavallucci, Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Szymon Majewski, dziennikarz i prezenter telewizyjny oraz Marek Raczkowski, rysownik “Przekroju”, wybrało 10 najlepszych prac. Zwycięzcę z finalistów w drodze glosowania wybrali internauci.

Autorką zwycięskiego doodla jest Martyna Króliszewska, uczennica IV klasy z Zespołu Szkół im. Ratowników Tatrzańskich w miejscowości Murzasichle. Laureatka konkursu otrzymała od Google stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 zł.

Wygrana w konkursie to także grant technologiczny w wysokości 25 000 zł dla szkoły, do której uczęszcza Martyna Króliszewska. Pozostali finaliści dostali sprzęt komputerowy.