Logi z rozmów członków LulzSec udostępnione

Jak to jest być członkiem najbardziej znanej grupy hakerskiej na świecie? Udało nam się tego dowiedzieć dzięki archiwum z pokoi czatów, które wykorzystywali LulzSec.
Tak wygląda tło twitterowego profilu LulzSec

Tak wygląda tło twitterowego profilu LulzSec

LulzSec to niewielka grupa ludzi, szacowana na sześć do ośmiu osób. Ich lider znany jest pod pseudonimem Sabu i do działalności swojej grupy podchodzi z dużą powagą. Jak wynika z logów, to dominująca osoba, niczym surowy rodzic ciągle przypominająca swoim podopiecznym o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą namierzenie przez władze, które depczą po piętach grupie.

Jak wynika z rozmów, LulzSec lubi rozgłos i ma „parcie na szkło”. Grupa jednak nie jest spójna. Dwójka jej członków ją opuściła po ataku na witrynę powiązaną z FBI, obawiając się odpowiedzi rządu Stanów Zjednoczonych na włamanie. Faktycznie, LulzSec ściga już bardzo wiele służb rządowych a także niezależny haker „th3j35t3r” (Jester).

Archiwum, na podstawie którego wyciągnięto powyższe wnioski, jest w posiadaniu redakcji guardian.co.uk.

2
Źródło: guardian.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.