Mirror’s Edge 2 powstaje na silniku Frostbite 2

Mirror`s Edge sprzedał się raczej słabo, mimo (a może właśnie dlatego?) że był naprawdę niebanalną grą. Na szczęście dla DICE, EA postanowiło dać marce kolejną szansę i zezwoliło na rozpoczęcie prac na drugą częścią.

Jednak przy okazji E3 wypłynęła informacja, że Mirror’s Edge „nie został zabity”. Prezydent EA Games, Frank Gibeau, stwierdził bowiem że jednak zobaczymy Mirror’s Edge 2 na silniku Frostbite 2, który napędza właśnie Battlefield 3.

Pierwszy Mirror`s Edge pojawił się w 2008 roku na Xbox 360, PlayStation 3, a rok później również na PC. Była to nietypowa gra akcji odwołująca się do popularnego ostatnio parkour. Sugestywna oprawa graficzna wyeliminowała HUD, a poziom trudności dawał szansę na dobrą zabawę zarówno początkującym jak i zaawansowanym graczom. Mirror’s Edge 2 będzie zapewne również proponował taki model rozgrywki, jednak jeśli będzie napędzany Frostbite 2, można być pewnym, że będzie prezentował się znacznie lepiej niż pierwsza część oparta na wyświechtanym Unreal Engine 3.

sir Mik (gambler.pl): to naprawdę świetna wiadomość, pierwsze Mirror’s Edge było bowiem naprawdę świetne i aż dziwne, że gra nie została odpowiednio doceniona. Klimat, pomysł na samą rozgrywkę, muzyka, design poziomów… Achhhh:-) Oby dwójka zawitała do nas jak najszybciej!

Zobacz również: Ridge Raced Unbounded będzie drugim Burnoutem? na Gambler.pl