Office 365 już dostępny

Od dziś, nawet najmniejsze firmy mogą korzystać z rozwiązań zarezerwowanych dotychczas jedynie dla dużych korporacji, duże natomiast będą mogły nadal korzystać ze znanych aplikacji, przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności i, według zapewnień Microsoftu, ograniczeniu kosztów.

Finalna wersja pakietu Office 365 od dziś jest już dostępna na 40 rynkach, a ponad 20 globalnych partnerów Microsoft ogłosiło plany jej wdrożenia u swoich klientów. Od momentu ogłoszenia dostępności wersji beta, ponad 200 000 firm z całego świata, w tym ponad 6 000 z Polski, zgłosiło chęć testowania pakietu Office 365. Aż 70 procent to przedsiębiorstwa z sektora małego i średniego biznesu.

„Znajdujemy się w momencie transformacji ery informacyjnej w erę współpracy, gdzie zdolność do podjęcia działań związanych z dostępnością informacji jest sednem powodzenia w biznesie. Dostępność Office 365 dodatkowo przyspieszy tę zmianę, dostarczając małym i średnim firmom narzędzi do współpracy, zarezerwowanych dotychczas dla dużych korporacji” — powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft.

Microsoft buduje system partnerów dostarczających Office 365 na całym świecie, który oparty jest o nowe sposoby współpracy z dostawcami usług telekomunikacyjnych i hostingowych. Znajdują się wśród nich m.in. integratorzy systemów, producenci oprogramowania i resellerzy. Wielu partnerów już teraz zapowiedziało chęć obsługi milionów małych i średnich przedsiębiorstw oraz integrację systemu Office 365 z istniejącymi usługami – od hostingu i dostępu do Internetu, po rozwiązania finansowe i usługi telefonii komórkowej. Nowe rozwiązania dla klientów biznesowych zintegrowane z pakietem Office 365 pojawią się niebawem w ofercie wielu firm i dostawców. Na polskim rynku gotowość wprowadzenia do swojej oferty tego typu usług zapowiedziały już m.in takie firmy, jak ATM, Alior Bank, Komako, NASK, Polkomtel, Sferis i UPC. Natomiast w Europie i na świecie: Intercall, Mamut, CEOD, PGi, Telefonica, UPC, czy Vodafone Group. Partnerzy ci będą w stanie dostarczać zintegrowane pakiety dla swoich klientów, tworząc tzw. one-stop-shop dla małych i średnich firm, poszukujących usług biznesowych.

„Jestem przekonany, że zestaw narzędzi i aplikacji, jaki proponuje Microsoft Office 365 w połączeniu z szybkim i stabilnym Internetem UPC, zapewni klientom w pełni profesjonalne wsparcie biznesu. To rozwiązanie stanowi uproszczenie procesów zarządzania infrastrukturą informatyczną w firmie i jednoczesną oszczędność kosztów oraz, co ważne, oszczędności w jednorazowych zakupach licencji dla każdego stanowiska pracy. Rozwiązania w chmurze i usługi, takie jak Microsoft Office 365, to nowe możliwości informatyczne dla przedsiębiorców, które definiują innowacyjny sposób myślenia o usługach telekomunikacyjnych w segmencie biznesowym.” — powiedział Jarosław Pijanowski, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu, UPC Polska.

Wielu partnerów Microsoft, w tym firmy ABC Data, Alktom i Combidata ogłosiło już gotowość do prowadzenia szkoleń z zakresu obsługi Office 365. W Polsce działa również grupa partnerów Microsoft, którzy stanowią centra kompetencji Office 365. Ich lista znajduje się pod adresem http://www.microsoft.pl/cloud/.

MiŚP w chmurach

W skład pakietu Office 365 wchodzą takie aplikacje, jak Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online, Office Proffesional Plus oraz Aplikacje Office Web Apps.

Pakiet przeznaczony jest dla firm o wielkości od dwóch do dwustu tysięcy pracowników, a przeprowadzka do chmury nie wymaga zmian w sposobie funkcjonowania biznesu, ponieważ aplikacje chmurowe są podobne do tych stacjonarnych – przede wszystkim w warstwie interfejsu użytkownika. Dodatkowo, pracownicy docenią to, że biuro tradycyjne mają teraz w swoim telefonie komórkowym, czy komputerze przenośnym i mogą korzystać nie tylko z rozwiązań stacjonarnych, ale także narzędzi mobilnych czy laptopów – nawet, gdy zatrzymali się na moment na stacji benzynowej. Rozwiązanie ucieszy w nie mniejszym stopniu także zarządy firm, które, zdaniem firmy Microsoft, docenią jego „niezawodność, bezpieczeństwo oraz kontrolę procesów IT, nawet przy braku dedykowanego personelu”. Małe i średnie firmy korzystające z Office 365 już teraz raportują ponoć imponujące wyniki, w tym obniżenie kosztów IT nawet o 50 %. Wiele firm, które korzystało do tej pory z pakietu BPOS, testowało Office 365 w wersji beta i wyraziło chęć migracji do pełnej wersji pakietu zaraz po jego premierze.

„Pakiet BPOS nadał mojej kancelarii wymiar nowoczesności i doskonałej organizacji pracy, więc z podjęciem decyzji o migracji na Office 365 nie wahałam się ani chwili.”– mówi Magdalena Myrcha, radca prawny prowadzący Kancelarię Prawną Causa.

„Pracownicy kancelarii przyjęli z dużym entuzjazmem to, że mają dostęp do wszystkich aplikacji biurowych, możliwych do zainstalowania na kilku urządzeniach. Wcześniej nie każdy miał najnowsze wersje Office, czy to w domu, czy na laptopie. Obecnie, w podróży służbowej, można poprawiać prezentacje, uzupełniać opisy i raporty, po czym… natychmiast udostępnić je reszcie zespołu.”

Z wcześniejszej wersji Office365, czyli pakietu BPOS korzystają obecnie dziesiątki tysięcy użytkowników w Polsce i miliony na całym świecie. Tak jak poprzednio, Microsoft gwarantuje 99,9 procent dostępności usługi. Dodatkowo, każdy klient ma zapisaną gwarancją finansową Firmy korzystające obecnie z pakietu BPOS, będą mogły nieodpłatnie zmigrować do rozwiązań Office 365.

Architektura chmury obliczeniowej składająca się z centrów zapasowych w różnych lokalizacjach geograficznych zapewnia skalowalność i odpowiedni poziom technologiczny dla użytkowników, dostosowywany zgodnie z okresowymi lub cyklicznymi wymaganiami. Wszyscy pracownicy (kluczowi dla organizacji lub zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin) mogą w łatwy sposób uzyskać z praktycznie dowolnej lokalizacji dostęp do tych samych informacji i narzędzi, co ma zapewniać produktywność i bezpieczeństwo w przypadku korzystania z komputerów, telefonów i przeglądarek. Ścisła integracja procesów lokalnych i opartych na chmurze umożliwia maksymalne wykorzystanie bieżących inwestycji technologicznych, wdrażanie zgodnie z dowolnym harmonogramem i korzystanie z zalet chmury w sposób najbardziej korzystny dla firmy.

Dostępność pakietu w Polsce

Firmy mogą wypróbować możliwości pakietu Office 365 bezpłatnie przez 30 dni, logując się na stronie internetowej: www.office365.pl. Pod podanym adresem można znaleźć również szczegółowe informacje na temat cen i planów taryfowych.

1
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.