Wielka aktualizacja Symbiana w lipcu, Nokia zdradza swoje plany

Podczas imprezy transmitowanej na całym świecie za pośrednictwem Internetu, Stephen Elop, CEO firmy Nokia, zaprezentował postępy w realizacji przedstawionej w tym roku, nowej strategii firmy. Nokia zaprezentowała trzy nowe telefony komórkowe w przystępnej cenie — Nokia C2-02, C2-03 i C2-06. Występują one w wariantach obsługujących jedną i dwie karty SIM. Wszystkie zawierają nowe i zaawansowane wersje przeglądarki internetowej oraz map dla użytkowników telefonów z oprogramowaniem Series 40, a także ekrany dotykowe lub klawiatury (Touch&Type).
Wielka aktualizacja Symbiana w lipcu, Nokia zdradza swoje plany
Poznaliśmy plany Nokii, dotyczące platformy Symbian

Poznaliśmy plany Nokii, dotyczące platformy Symbian

Nokia potwierdziła także swoje wsparcie dla systemu Symbian. W lipcu rozpoczną się dostawy modeli Nokia N8, E7, C7 i C6-01 z nową wersją oprogramowania Symbian Anna, zawierającą liczne udoskonalenia. Pod koniec sierpnia dotychczasowi użytkownicy tych urządzeń będą mogli także pobrać aktualizację Symbian Anna. W ciągu najbliższego roku Nokia planuje wprowadzić na rynek do 10 nowych smartfonów z oprogramowaniem Symbian.

Platforma Qt stanowi podstawę obecnej linii smartfonów firmy Nokia, a na całym świecie jest dostępnych ponad 100 milionów urządzeń Nokia wykorzystujących to rozwiązanie. Klienci Ovi Sklepu, w tym z dynamicznie rozwijających się rynków regionu Azji i Pacyfiku, pobierają coraz więcej aplikacji opartych o tę technologię. Wykorzystując ten trend, firma Nokia wybrała platformę Qt jako podstawę aplikacji, które połączą z Internetem następny miliard użytkowników. Dla twórców aplikacji Qt będzie to oznaczać ogromny wzrost zasięgu i większe możliwości w ciągu najbliższych lat.

Nie zapomnijmy także o zupełnie nowym smartfonie N9 z systemem operacyjnym MeeGo. Więcej o nim dowiecie się klikając tutaj.