Wii U nie odtworzy ani Blu-raya, ani DVD

Nintendo zaoferuje w swojej nowej konsoli długo wyczekiwaną jakość HD. Nic się jednak nie zmieni w kwestii odtwarzania filmów.
Wii U nie odtworzy filmów z Blu-raya i DVD

Wii U nie odtworzy filmów z Blu-raya i DVD

Konsola Nintendo Wii pierwszej generacji nie pasowała wielu krytykom do obecnej generacji konsol nie tylko ze względu na brak obsługi jakości High Definition, ale także ze względu na brak możliwości odtwarzania filmów, chociaż ostatecznie użytkownicy wzięli sprawę w swoje ręce i po zainstalowaniu nieoficjalnego oprogramowania filmy oglądać można. Nintendo poszło z duchem czasu i w swojej nowej konsoli, Wii U, zaoferuje wsparcie dla standardu Full HD.

O odtwarzaniu filmów z dysków Blu-ray czy płyt DVD możemy jednak zapomnieć. Brak tej funkcji potwierdził sam Satoru Iwata, uzasadniając to przypuszczeniem, że „wystarczająca liczba osób posiada już urządzenia do odtwarzania filmów, a wbudowanie tej funkcji do konsoli znacznie podniosłoby jej cenę ze względu na potrzebę wykupienia licencji na patenty”.

A co wy sądzicie na ten temat – to poważne uchybienie ze strony Nintendo?

2
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.