Wii U – nowa generacja konsoli Nintendo

Z kontrolerem, wyposażonym w 6,2-calowy ekran dotykowy

Nintendo Wii U – nowa generacja konsoli

Stało się – japoński producent zaprezentował podczas swojej konferencji prasowej na targach E3 nową konsolę do gier o nazwie Wii U. Jednak nie sama konsola zasługuje na miano rewolucji, a jej nowy, bezprzewodowy kontroler.

Nowy, innowacyjny kontroler

Ten wyposażony jest w 6,2-calowy ekran dotykowy w formacie 16:9 (nie HD, bez multitouch), który rozszerza możliwości konsoli po podłączeniu jej do telewizora. Kontroler potrafi między innymi wyświetlać informacje lub rzeczy, które wcześniej nie były wyświetlane na ekranie telewizora, jak na przykład widok z innej perspektywy, widok tego, co się dzieje za postacią, czy informacje o statystykach. W trybie multiplayer, gracz z kontrolerem będzie mógł m.in. widzieć grę z innej perspektywy, niż pozostali gracze patrzący na telewizor.

Oprócz ekranu, nowy kontroler wyposażony jest w rysik, akcelerometr oraz żyroskop, przednią kamerę, mikrofon i głośniki, a także standardowe przyciski, znane z wcześniejszego kontrolera. Nowe urządzenie pozwoli nawet na granie czy wideorozmowy z innymi użytkownikami, bez podłączenia konsoli do telewizora.

Rozrywka wreszcie w HD!

Wii U będzie oferować rozrywkę w pełnej rozdzielczości HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Sygnał będzie wyprowadzany do telewizorów HDTV za pomocą złącza HDMI, ale można także skorzystać z wyjścia S-video lub komponentowego. Do dyspozycji będzie wbudowana pamięci flash o nieznanej pojemności, którą rozszerzyć będzie można za pomocą kart SD lub zewnętrznego dysku twardego przez jeden z czterech portów USB.

W zestawie znajdziemy tylko jeden nowy kontroler, ale konsola będzie w pełni kompatybilna ze starymi kontrolerami Wii Remote, a także wstecznie kompatybilna ze wszystkimi grami na Wii. Sercem konsoli Wii U jest wielordzeniowy procesor IBM. Gry dostarczane będą na nowych optycznych dyskach (kompatybilnych z wcześniejszymi), jednak Nintendo zamierza także umożliwić pobieranie gier przez Internet.

Gry – wreszcie najlepsze tytuły!

Na nowej konsoli Nintendo zagramy nie tylko w rysunkowe gry pokroju Mario, ale także w najlepsze tytuły znane dotąd z PC, PS3 czy Xboksa 360. Wśród nich między innymi Tekken, Dirt, Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge , Assassin’s Creed czy Batman: Arkham City. Wsparcie przez Wii U grafiki HD pozwoli wreszcie producentom gier na wypuszczanie wersji swoich najlepszych tytułów także dla tej konsoli.

Dostępność

Premiera nowej konsoli przewidziana jest na 2012 rok, a konkretniej między 1 kwietnia a końcem grudnia przyszłego roku.

Prezentacje i demonstracje