Bitwa na ekrany: Galaxy Tab 10.1 pokonuje iPada 2

Laboranci serwisu DisplayMate porównali jakość wyświetlacza w tablecie Apple’a z popularnymi urządzeniami z Androidem – Samsung Galaxy Tab 10.1, Motorola XOOM, Acer Iconia Tab A500 oraz Asus Eee Pad Transformer. W testach pod uwagę wzięto jakość odwzorowania i nasycenie kolorów, kąty widzenia, jasność i kontrast, poziom odbijanego światła, pobór mocy przy podświetleniu oraz inwazyjność ekranu na długość działania tabletu na baterii.
Bitwa na ekrany: Galaxy Tab 10.1 pokonuje iPada 2
Bitwa na ekrany: Galaxy Tab 10.1 najlepszy

Bitwa na ekrany: Galaxy Tab 10.1 najlepszy

W najgorszy ekran według DisplayMate wyposażona została Motorola XOOM – niemal w każdej kategorii plasowała się w końcu stawki. Średnio wypadły Iconia Tab A500 oraz Eee Pad Transformer, wyraźnie odstając od walczących o pierwsze miejsce iPada 2 i Galaxy Taba 10.1.

Ekrany tabletów Apple’a i Samsunga szły łeb w łeb – pierwszy okazał się nieco lepszy w odwzorowaniu kolorów i kątach widzenia, a ten drugi w odbiciach, jasności i kontraście. DisplayMate zauważa jednak, że wyświetlacz Galaxy Taba wyświetla zbyt nasycone kolory, których nie można manualnie dostosować.

Co ciekawe, ekran Samsunga przegrywa z kretesem w kategoriach poboru mocy i pracy na baterii. iPad 2 przy standardowej jasności ekranu działa na baterii przez 11,8 godziny, podczas gdy Galaxy Tab przez zaledwie 6,8 godziny. Ekran w tablecie Apple’a pobiera ledwie 2,2 W mocy przy standardowym podświetleniu, natomiast ekran Galaxy Taba jest najbardziej prądożerny ze wszystkich testowanych modeli, chłonąc aż 3,3 W mocy.

Podsumowując, DisplayMate uważa, że zalety ekranu Galaxy Taba przeważają nad wadami (jego i jego konkurentów), stąd pierwsza pozycja w rankingu wyświetlaczy tabletów zaledwie “o włos” przed iPadem 2.

Pełną treść testu znajdziecie w serwisie DisplayMate.