Dziś mistrzowie świata i Europy w Counter-Strike staną do walki przeciwko sobie

W dniu dzisiejszym, czyli 18 lipca o godz. 17:00, w Sports Bar&Restaurant Łazienkowska 3, znajdującym się na nowym stadionie warszawskiej Legii, dojdzie do wyjątkowego wydarzenia. Naprzeciw siebie staną jedne z najlepszych drużyn na świecie, aby rozegrać mecz pokazowy w grę Counter-Strike. Pojedynek będzie zapowiedzią wielkich e-sportowych emocji, które nadejdą w październiku tego roku, kiedy to w Warszawskim Centrum EXPO XXI zostaną rozegrane Samsung Euro Championship – mistrzostwa Europy w grach komputerowych.
Sieciowe rozgrywki w Counter Strike'a mogą skończyć się tragicznie
Sieciowe rozgrywki w Counter Strike'a mogą skończyć się tragicznie
Counter-Strike - kult tej wiekowej już gry wciąż trwa!

Counter-Strike – kult tej wiekowej już gry wciąż trwa!

Głównymi bohaterami poniedziałkowego widowiska będą drużyny Frag eXecutors (Polska) i SK Gaming (Szwecja). Polacy to jedna z najbardziej utytułowanych ekip na świecie: dwukrotni złoci medaliści World Cyber Games (2006, 2009) a także członkowie galerii sław WCG. Gracze ze Szwecji to wielokrotni medaliści Samsung Euro Championship i trzecia drużyna WCG z 2004 roku.

Spotkanie na żywo będzie mógł zobaczyć każdy chętny, gdyż wstęp jest bezpłatny, a miejsca można zajmować od 16:30. Bezpośrednią transmisję z pojedynku przeprowadzi serwis www.headshot.pl Samsung Euro Championship, czyli europejskie finały World Cyber Games, po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane w Polsce. W dniach 6-9 października Warszawa stanie się europejską stolicą e-sportu. Gracze z całego kontynentu będą rywalizować w 6 grach: Counter-Strike, FIFA 11, Satrcraft 2, League of Legends, Asphalt 6 oraz Tekken 6.