Imagine Cup 2011 – prezentacja polskiej reprezentacji: kategoria Projektowanie Systemów Wbudowanych

Lada moment finały!
Polscy studenci intensywnie przygotowują się do udziału w dziewiątej edycji konkursu i odnoszą już pierwsze sukcesy
Polscy studenci intensywnie przygotowują się do udziału w dziewiątej edycji konkursu i odnoszą już pierwsze sukcesy

Lada moment finały!

W Nowym Jorku WCE_TEAM zaprezentuje projekt o nazwie COP4CE (Compact Operating Package for Critical Enagagements ), który jest zaawansowanym systemem dedykowanym służbom policyjnym i ratowniczym. W skład całego projektu wchodzi terminal COP4CE współpracujący z aplikacją Command Center.

Terminal COP4CE jest bezprzewodowym, kompaktowym urządzeniem komputerowym, przeznaczonym do pracy w terenie. Rozwiązanie pozwala na zdalne przekazywanie materiałów operacyjnych, takich jak nakazy przeszukania, ścieżki patrolowe i informacje o osobach zaginionych, a także wszelkich innych, szybko zmieniających się lub nieznanych z wyprzedzeniem, ważnych informacji.

  • Projekt: COP4CE
  • Zespół: WCY_TEAM
  • Miejscowość: Warszawa
  • Uczelnia: Wojskowa Akademia Techniczna
  • Kategoria konkursowa: Projektowanie systemów wbudowanych

System został zaprojektowany tak, by spełniał wszystkie normy poufności oraz integralności danych, również w przypadku, gdy terminal wpadnie w niepowołane ręce. Terminal COP4CE i jego urządzenia peryferyjne są zasilane przez zewnętrzny akumulator, który zapewnia dużą mobilność i wygodę. Aplikacja Command Center zapewnia komunikację z serwerem (np. ciągłą synchronizację i aktualizację danych) i odgrywa rolę Component Managera wszystkich modułów funkcjonalnych. Rozwiązanie pozwala z poziomu serwera dostarczyć użytkownikowi w terenie zaktualizowaną mapę, plany budynków, żywe obrazy/głosy itp., ale także nowe moduły funkcjonalne, które pierwotnie nie były załadowane na terminal (np. moduł udzielania pierwszej pomocy i moduł pomocniczy w diagnozowaniu terenu, tzw. field diagnostics helper). Terminal COP4CE jest dostosowany także pod względem rozmiarów i montażu do stroju funkcjonariusza. Niewielkie rozmiary eBox i odpowiednie rozmieszczenie urządzeń peryferyjnych nie przeszkadzają użytkownikowi, ponieważ nie zakłócają jego ruchu.