Tak wyglądał Steve Jobs, kiedy zakładał firmę Apple - 1 kwietnia 1976 roku

Makowcy są wegetarianami, a Pececiarze kochają SF

Fani Windows i OSX: oto, co sobą reprezentujecie. A przynajmniej czego dowodzi statystyka.

'Wojna' fanów trwa od dawna. Poznajcie bliżej swojego 'wroga'!

’Wojna’ fanów trwa od dawna. Poznajcie bliżej swojego 'wroga’!

Według badań znalezionych na portalu Hunch, statystyczny użytkownik Windows i OSX to zupełnie odmienne osoby. Dla przykładu, szansa na znalezienie Makowca-wegetarianina jest o 80 procent większa niż w przypadku Windowsiarza. Z kolei PC-towcy lubią słodzone napoje gazowane, jak cola czy oranżada, a Makowcy wolą bardziej egzotyczne smaki, jak piwo korzenne czy soki z rzadkich owoców. Obie grupy użytkowników uwielbiają frytki, ale tak jak Windowsiarze lubią małe i solone, tak Makowcy wolą je w stylu bistro.

Szansa na znalezienie PC-towca w średnim wieku (35-49 lat) jest o 22 procent większa, niż w przypadku Makowców. U nich z kolei szansa jest o 22 procent większa, że dany użytkownik ma 18-34 lata.

Jeśli chodzi o politykę, to liberałowie to 36 procent PC-towców i 58 procent Makowców. Obie grupy są dobrze wykształcone: 54 procent Windowsiarzy i 67 procent Makowców ma wykształcenie wyższe. Szansa, że znajdziecie imprezowicza do wieczornej zabawy jest o 50 procent większa wśród użytkowników OSX. Fani Windows są raczej domatorami. Reszta infografiki poniżej. Tu link do oryginału.