Wiedźmin - gra, której CD Projekt jest nie tylko dystrybutorem, ale i autorem

Optimus ustępuje miejsca CD Projekt RED

Restrukturyzacja Optimusa - pierwszy krok to zmiana nazwy spółki

Optimus całkowicie przechodzi na branżę rozrywką

Optimus całkowicie przechodzi na branżę rozrywkową

Powoli kończy się era jednego z największych polskich producentów komputerów w latach 90. ubiegłego stulecia. Decyzja o nowej nazwie spółki Optimus S.A. jest pierwszym etapem zapowiadanych wcześniej zmian związanych z porządkowaniem struktury grupy.

Marka CD Projekt RED jest najbardziej rozpoznawalną w skali globalnej częścią Grupy Optimus, a także najistotniejszą częścią naszego biznesu. Wraz z rynkowym sukcesem „Wiedźmina 2: Zabójcy Królów” a tym samym ugruntowaniem naszej pozycji w branży elektronicznej rozrywki w Polsce i na świecie, taka zmiana wydaje się jak najbardziej naturalna. — mówi Adam Kiciński, Prezes CD Projekt RED S.A.

Kolejnym krokiem będzie planowane połączenie poprzez przeniesienie całego majątku spółki zależnej CD Projekt RED Sp. z o.o. do spółki przejmującej, czyli CD Projekt RED S.A., dawny Optimus S.A. (połączenie przez przejęcie). Operacji tej nie będzie towarzyszyło podwyższenie kapitału zakładowego. Nieplanowana jest także wymiana udziałów CD Projekt RED Sp. z o.o. na akcje CD Projekt RED S.A.

W maju 2010 roku CDP Investment Sp. z o.o., będący podmiotem dominującym Grupy CD Projekt, został w 100 proc. nabyty przez Optimus S.A. i jego działalność stała się podstawową działalnością giełdowej Spółki. Z tego powodu zmiana nazwy firmy na CD Projekt RED wydała się konieczna, aby podkreślić zmiany do których w ostatnich kwartałach zaszły w Optimusie.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News