Polacy trzy razy na podium: III, II i I miejsce należy do poznaniaków!

O godzine 22:00 (16:00 w Nowym Jorku) rozpoczęła się finałowa gala konkursu technologicznego Imagine Cup 2011, podczas której ogłoszono wyniki tegorocznych zmagań studentów z całego świata. Polacy zdobyli trzecie miejsce w kategorii Interoperability Challenge z projektem Trident, opracowanym przez Łukasza Michniewicza, Szymona Majewskiego, Marka Banaszaka i Magdalenę Dudarską (zespół DemosceneSpirit z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu). Na podium stanął także Błażej Matuszyk, który po 24 godzinach zmagań z komputerem zajął drugie miejsce w kategorii IT Challenge.
Polacy trzy razy na podium: III, II i I miejsce należy do poznaniaków!

Polacy staneli po raz trzeci na podium odbierając nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii Projektowanie gier web! Zespół Celladoor z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w składzie: Krzysztof Żarczyński, Oskar Szuc, Rafał Szekalski i Aleksandra Łukasiak oczarował sędziów Księgą Elma, opowiadającą dzieciom, jak ciekawe są książki.

Polskie zwycięstwo w kategorii Projektowanie gier web

Polskie zwycięstwo w kategorii Projektowanie gier web

Warto zauważyć, że zespoły Celladoor i DemosceneSpirit mają tego samego mentora: Tomasza Gdalę. Polacy po zwycięstwie wracali autobusem z biało-czerwoną flagą, pokrzykując “Polska, biało-czerwoni”

“Jestem szczęśliwy, że mogę pogratulować polskim zespołom miejsc na podium Imagine Cup 2011. Od samego początku, już na etapie krajowym, obserwowałem ich losy i muszę przyznać, że ich sukcesy napawają mnie dumą! Podium dla trzech drużyn w największym na świecie konkursie technologicznym to naprawdę wielkie osiągnięcie, świadczące zarówno o talencie i kreatywności polskich studentów, jak i o wysokim poziomie nauczania w Polsce. Cieszę się zarówno z ich osobistego sukcesu, jak i z tego, że ich osiągnięcia wpłyną na postrzeganie naszego kraju, jako miejsca, z którego pochodzą bardzo zdolni ludzie, obdarzeni ogromnym potencjałem, chcący zmieniać świat na lepsze. Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu. Z wieloma z nich firma Microsoft na pewno pozostanie w kontakcie.” Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft

Gratulujemy zwycięzcom!