Tablet Liberty Tab – długi czas pracy na baterii przy imponującej specyfikacji

Ponadto Liberty Tab to także ekran o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości wynoszącej 1 280 x 800 punktów. Obudowa dostępna jest w dwóch, charakterystycznych dla firmy PB kolorach – czerwonym i białym. Oprócz dwurdzeniowego procesora można wymienić choćby dwie kamery wideo, z czego pierwsza o rozdzielczości 5 MP, umieszczona jest w tylnej części obudowy i może być wykorzystywana do robienia zdjęć oraz nagrywania filmików. Druga, z sensorem 2 MP, znajdująca się na froncie Liberty Tab służy do prowadzenia wideo rozmów. Dodatkowo znajdziemy w nim szereg wbudowanych czujników i modułów, takich jak światłomierz czy GPS, oraz ekran w formacie 16:10. Możliwościami Liberty Tab możemy cieszyć się też w większym gronie za sprawą portu HDMI, dzięki któremu tablet podłączymy do telewizora czy projektora, bez konieczności stosowania zewnętrznych adapterów.
Tablet Liberty Tab – długi czas pracy na baterii przy imponującej specyfikacji

Dobrej jakości dźwięk ma być zasługą dobrych głośników oraz zaimplementowanej technologii Dolby Mobile. Ponadto, korzystając z odpowiedniego wyjścia audio, do tabletu można podłączyć dowolne słuchawki. Na bocznej krawędzi obudowy Liberty Tab znajdziemy również czytnik kart microSD, który pozwala rozszerzyć pamięć tabletu nawet o dodatkowe 32 GB. Natomiast zgodność ze interfejsem USB umożliwia współpracę z urządzeniami zewnętrznymi.

W zależności od wybranej konfiguracji w tablecie mogą być zainstalowane moduły WiFi, Bluetooth oraz 3G. Wbudowany akumulator zapewnia do 10 godzin pracy bez konieczności korzystania z zasilania sieciowego.

Packard Bell Liberty Tab napędzany jest przez system Google Android 3.0 Honeycomb, oferując pełne wsparcie dla technologii Flash, co przekłada się na poprawne i kompletne wyświetlanie stron zgodnych z tym standardem (technologia Flash wykorzystywana jest na blisko 80% stron dostępnych w Internecie). Najnowszy system Google, podobnie jak jego starsze wersje, zapewnia pełen dostęp do Android Market, sklepu z darmowymi i płatnymi aplikacjami, z którego można pobrać praktycznie dowolny program.

W Polsce Packard Bell Liberty Tab zostanie wprowadzony do sprzedaży sierpniu 2011. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1 799 PLN brutto. Produkty Packard Bell objęte są 24 miesięczną gwarancją dla konsumenta. Serwis funkcjonuje na zasadzie door-to-door.