Tablet Liberty Tab – długi czas pracy na baterii przy imponującej specyfikacji

Model ten wyposażony jest w dwurdzeniowy układ typu SOC NVIDIA Tegra 2 i pracuje pod kontrolą dedykowanego specjalnie dla tabletów, systemu Android 3.0 Honeycomb.

Ponadto Liberty Tab to także ekran o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości wynoszącej 1 280 x 800 punktów. Obudowa dostępna jest w dwóch, charakterystycznych dla firmy PB kolorach – czerwonym i białym. Oprócz dwurdzeniowego procesora można wymienić choćby dwie kamery wideo, z czego pierwsza o rozdzielczości 5 MP, umieszczona jest w tylnej części obudowy i może być wykorzystywana do robienia zdjęć oraz nagrywania filmików. Druga, z sensorem 2 MP, znajdująca się na froncie Liberty Tab służy do prowadzenia wideo rozmów. Dodatkowo znajdziemy w nim szereg wbudowanych czujników i modułów, takich jak światłomierz czy GPS, oraz ekran w formacie 16:10. Możliwościami Liberty Tab możemy cieszyć się też w większym gronie za sprawą portu HDMI, dzięki któremu tablet podłączymy do telewizora czy projektora, bez konieczności stosowania zewnętrznych adapterów.

Dobrej jakości dźwięk ma być zasługą dobrych głośników oraz zaimplementowanej technologii Dolby Mobile. Ponadto, korzystając z odpowiedniego wyjścia audio, do tabletu można podłączyć dowolne słuchawki. Na bocznej krawędzi obudowy Liberty Tab znajdziemy również czytnik kart microSD, który pozwala rozszerzyć pamięć tabletu nawet o dodatkowe 32 GB. Natomiast zgodność ze interfejsem USB umożliwia współpracę z urządzeniami zewnętrznymi.

W zależności od wybranej konfiguracji w tablecie mogą być zainstalowane moduły WiFi, Bluetooth oraz 3G. Wbudowany akumulator zapewnia do 10 godzin pracy bez konieczności korzystania z zasilania sieciowego.

Packard Bell Liberty Tab napędzany jest przez system Google Android 3.0 Honeycomb, oferując pełne wsparcie dla technologii Flash, co przekłada się na poprawne i kompletne wyświetlanie stron zgodnych z tym standardem (technologia Flash wykorzystywana jest na blisko 80% stron dostępnych w Internecie). Najnowszy system Google, podobnie jak jego starsze wersje, zapewnia pełen dostęp do Android Market, sklepu z darmowymi i płatnymi aplikacjami, z którego można pobrać praktycznie dowolny program.

W Polsce Packard Bell Liberty Tab zostanie wprowadzony do sprzedaży sierpniu 2011. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1 799 PLN brutto. Produkty Packard Bell objęte są 24 miesięczną gwarancją dla konsumenta. Serwis funkcjonuje na zasadzie door-to-door.

1
Źródło: Packard Bell
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.