Android to już 20 procent rynku tabletów

Tak przynajmniej twierdzi firma analityczna ABI Research, choć wyniki wyglądają na całkiem naturalne i wiarygodne. W minionym roku na rynku pojawił się cały szereg tabletów z systemem Android, na czele z Eee Padem Transformerem, Motorolą XOOM czy Samsungiem Galaxy Tab. Nie należy także zapominać o tańszych produktach innych firm, które wręcz zalały rynek, także polski. Nie powinien więc dziwić fakt, że cała masa urządzeń z systemem Android zdobyła 20 procent rynku, konkurując tylko z dwoma urządzeniami Apple’a -iPadem i iPadem 2.
Android to już 20 procent rynku tabletów
Androidowa armia tabletów rośnie w siłę

Androidowa armia tabletów rośnie w siłę

Być może Android będzie w stanie zdobyć jeszcze większą część rynku po ujednoliceniu wersji dla smartfonów oraz mniejszych i większych tabletów. Andoid Ice Cream Sandwich pozwoli na łatwiejsze projektowanie aplikacji, co przełoży się na ilość dostępnych aplikacji, a to z pewnością zaowocuje większą popularnością wśród klientów.

Rozwój segmentu tabletów nie jest jednak tak dynamiczny, jak się spodziewano. Do końca 2015 roku przewiduje się, że w rękach użytkowników znajdzie się 120 milionów tego typu urządzeń.