Pierwszy na świecie silnik konwersji gier do formatu 3D dla smartfonów

Na targach IFA 2011, firma LG zaprezentuje pierwszy na świecie silnik konwertujący mobilne gry z technologii 2D do 3D.
Mobilne gry 2D wkrótce wejdą w trzeci wymiar

Mobilne gry 2D wkrótce wejdą w trzeci wymiar

Oparty na technologii OpenGL konwerter gier 3D, jest wynikiem działań LG zmierzających do wzbogacenia oferty treści trójwymiarowych oraz zwiększenia stopnia wykorzystania urządzeń 3D jako platform do gier. Konwerter gier 3D zostanie dodany do najnowszej wersji smartfona LG Swift 3D, która trafi do sprzedaży w październiku tego roku.

Po zainstalowaniu konwertera gier 3D, wystarczy jego aktywacja, aby użytkownicy mogli cieszyć się z trójwymiarowego efektu w grach zakupionych uprzednio w formacie 2D. W równie prosty sposób będą mogli w dowolnym czasie powrócić do trybu 2D sprzed konwersji.

Po uruchomieniu gry mobilnej w formacie 2D za pomocą konwertera gier 3D program automatycznie zeskanuje grę, by sprawdzić, czy znajduje się ona na liście gier mobilnych w formacie 2D zoptymalizowanych do konwersji na format 3D. Jeżeli gra została zoptymalizowana, nastąpi jej konwersja na standard 3D za pomocą domyślnych ustawień obrazu. Natomiast gry w formacie 2D oparte na technologii OpenGL, z poza listy gier zoptymalizowanych, będzie można przekonwertować na format 3D poprzez ręczne dokonanie tych ustawień. Zoptymalizowane ustawienia dla ok. 50 gier w formacie 2D zostaną udostępnione przed początkiem października, a kolejnych 50 zostanie dodanych przed końcem roku.

0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.