Multimedia z gniazdka elektrycznego

Dzięki zastosowaniu produktu przewody elektryczne stają się nośnikami danych. Nowa wersja Powerline ZyXEL PLA-401 należy do najszybszych urządzeń tego rodzaju na świecie. Urządzenie może być stosowane do transmisji strumieniowej wideo w jakości HD i transmitować dane z przepływnością 200 Mb/s (choć przeciętnie dochodzi ona do 80 Mb/s).
Multimedia z gniazdka elektrycznego
Multimedia z gniazdka elektrycznego

Multimedia z gniazdka elektrycznego

W urządzeniu zastosowano funkcję jakości usług (QoS), dzięki czemu produkt nadaje się do transmisji Triple-Play. Sprzęt jest prosty do zainstalowania, użytkowania i konserwacji. Urządzenie wystarczy podłączyć do gniazdka elektrycznego i wpiąć do niego kable sieci Ethernet. Dodatkowo, umożliwia zaszyfrowanie transmisji za pomocą jednego przycisku. Adapter wyposażono też w funkcję hibernacji, która umożliwia ograniczenie poboru mocy. Jeżeli urządzenie wykryje, że kabel Ethernet jest odłączony, automatycznie przejdzie w tryb stand by, co według producenta pozwala na oszczędzenie do 70% energii elektrycznej.

Sugerowana cena detaliczna produktu wynosi około 150 zł. W sprzedaży dostępny jest zestaw tzw. Starter Kit, który zawiera dwa urządzenia typu Powerline. Gwarancja producenta wynosi 2 lata.