Nokia wciąż sprzedaje więcej, niż Apple, twierdzi Gartner

Apple ponoć pokonał Nokię i Samsunga i dostarczył na rynek najwięcej smartfonów. Tyle że dostarczenie na rynek niekoniecznie oznacza sprzedaż do użytkownika końcowego. A właśnie to postanowił zbadać Gartner.
Nokia wciąż sprzedaje więcej, niż Apple, twierdzi Gartner
Wyniki sprzedaży smartfonów na rynku

Wyniki sprzedaży smartfonów na rynku

Wygląda na to, że klienci jednak wybrali Nokię. Jak się okazuje, Nokia faktycznie wprowadziła mniej smartfonów na rynek, ale dalej znakomicie się sprzedają te, które już zostały na niego wprowadzone.

Nokia obecnie jest w fazie przesiadania się z Symbiana na Windows Phone. Ta taktyka ma więc sens: pozbyć się jak najszybciej symbianowych telefonów, póki się da. W tym tych, które czekają w magazynach. Nie zmienia to jednak faktu, że na rynku smartfonów fiński gigant, mimo gigantycznej sprzedaży, radzi sobie coraz gorzej. Wyniki sprzedaży, mimo iż dobre w porównaniu do konkurencji, lecą z roku na rok w dół. Czy Windows Phone zmieni ten trend? Przekonamy się za rok. Obecnie, według Gartnera, Android kontroluje 43,4 procent rynku (dane z drugiego kwartału bieżącego roku. Symbian: 22,1 procent. iOS znajduje się na trzecim miejscu z wynikiem 18,2 procent.