Odkryła lukę zero-day w grze na smartfony, ma 10 lat!

10-letnia @CyFi przedstawiła swoje odkrycie na konwencji DefCon 19, wyjaśniając, że lukę znalazła już w styczniu tego roku, a polega ona na możliwości obejścia przebiegu gier farmerskich, w których hodowanie roślin czy zwierząt zajmuje bardzo dużo czasu. – Bardzo ciężko było uzyskać znaczący postęp w grze, ponieważ wyhodowanie czegokolwiek zajmuje bardzo dużo czasu. Pomyślałam więc, dlaczego nie skrócić tego czasu? – tłumaczy 10-latka.
Odkryła lukę zero-day w grze na smartfony, ma 10 lat!
Nie każdy może być hakerem, trzeba się nim urodzić

Nie każdy może być hakerem, trzeba się nim urodzić

@CyFi skróciła czas potrzebny do uzyskania znaczącego postępu w grze poprzez manualne przestawianie zegarka w urządzeniu, na którym grała. Podatnych na taki atak jest wiele gier farmerskich, a te, które owy atak blokują, można w dość łatwy sposób zmylić – rozłączając WiFi w urządzeniu.

10-latka nie podała nazw gier, do których można się włamać, dając tym samym czas programistom na naprawienie tego błędu.

Aktualizacja:

Wszystkim komentującym pragnę odpowiedzieć, iż jest to luka bezpieczeństwa. Odkrycie 10-latki ujawnia zupełnie nową przestrzeń (fragmenty kodu) w grach, nietestowaną przez ich producentów. Zwykle takie luki prowadzą do ataków hakerskich, bowiem pozwalają na umieszczenie złośliwego kodu.