Samsung atakuje Badą, Androidem i Windows Phone

Trzy smartfony z badą, jeśli chodzi o specyfikację sprzętową, nie wyróżniają się z tłumu. S5830 ma 3,2-calowy ekran i 2-megapikselowy aparat. S8600 Wave III ma trzy gigabajty pamięci masowej i 5-megepikselowy aparat. Oprócz tego, 4-calowy ekran AMOLED. Wszystkie te smartfony mają mieć system Bada 2.0 i Bluetooth 3.0.
Galaxy Tab oraz Galaxy S dostaną Androida 4. Przynajmniej taka jest ostatnia wersja wydarzeń
Galaxy Tab oraz Galaxy S dostaną Androida 4. Przynajmniej taka jest ostatnia wersja wydarzeń
Samsung nie da odpocząć konkurencji

Samsung nie da odpocząć konkurencji

Dużo ciekawsze są nowe Androidy od Samsunga, które mają pojawić się jeszcze przed końcem roku. Szczególnie fajnie zapowiada się I9250 z Androidem Ice Cream Sandwich z wielkim, 4,65-calowym ekranem Super AMOLED pracującym w rozdzielczości HD (1 280 x 720 pikseli). Pojawić się ma pod koniec listopada.

Tuż przed nim pojawi się I9220, również z rozdzielczością HD i neco mniejszym ekranem (4,3-calowy Super AMOLED). Zainstalowany na nim będzie system Android Gingerbread 2.3.3, 1,4-gigahercowy, dwurdzeniowy procesor i 8-megapikselowy aparat.

Jeśli chodzi o tablety, warto zwrócić uwagę na P6200, który pojawi się pod koniec października. Uraczy nas on 7-calowym ekranem Super AMOLED o rozdzielczości SVGA (1 024 x 600 pikseli). Zarządzać nim będzie system Android Honeycomb. Oprócz tego, znajdziemy w nim 3-megapikselwy aparat i 2-megapikselową kamerę do wideorozmów. Wbudowaną będzie miał obsługę HDSPA. Dostępna będzie również wersja P6210, wyłącznie z łącznością Wi-Fi.

Jeśli chodzi o Windows Phone, to planowany jest tylko jeden model. i8350 Omnia W pojawi się w październiku, z systemem Windows Phone “Mango”. Specyfikacja nie imponuje: 3,7-calowy ekran WVGA (480 x 800 pikseli), gigahercowy procesor, 5-megapikselowy aparat, Wi-Gi, GPS i Bluetooth.

Informacje powyższe nie są oficjalne. Niewykluczone, że brakuje tu kilku modeli, konfiguracja wymienionych może ulec zmianie.