Galaxy Tab oraz Galaxy S dostaną Androida 4. Przynajmniej taka jest ostatnia wersja wydarzeń

Samsung atakuje Badą, Androidem i Windows Phone

Koreański gigant zamierza podbić rynek smartfonów wszystkimi dostępnymi systemami.

Samsung nie da odpocząć konkurencji

Samsung nie da odpocząć konkurencji

Trzy smartfony z badą, jeśli chodzi o specyfikację sprzętową, nie wyróżniają się z tłumu. S5830 ma 3,2-calowy ekran i 2-megapikselowy aparat. S8600 Wave III ma trzy gigabajty pamięci masowej i 5-megepikselowy aparat. Oprócz tego, 4-calowy ekran AMOLED. Wszystkie te smartfony mają mieć system Bada 2.0 i Bluetooth 3.0.

Dużo ciekawsze są nowe Androidy od Samsunga, które mają pojawić się jeszcze przed końcem roku. Szczególnie fajnie zapowiada się I9250 z Androidem Ice Cream Sandwich z wielkim, 4,65-calowym ekranem Super AMOLED pracującym w rozdzielczości HD (1 280 x 720 pikseli). Pojawić się ma pod koniec listopada.

Tuż przed nim pojawi się I9220, również z rozdzielczością HD i neco mniejszym ekranem (4,3-calowy Super AMOLED). Zainstalowany na nim będzie system Android Gingerbread 2.3.3, 1,4-gigahercowy, dwurdzeniowy procesor i 8-megapikselowy aparat.

Jeśli chodzi o tablety, warto zwrócić uwagę na P6200, który pojawi się pod koniec października. Uraczy nas on 7-calowym ekranem Super AMOLED o rozdzielczości SVGA (1 024 x 600 pikseli). Zarządzać nim będzie system Android Honeycomb. Oprócz tego, znajdziemy w nim 3-megapikselwy aparat i 2-megapikselową kamerę do wideorozmów. Wbudowaną będzie miał obsługę HDSPA. Dostępna będzie również wersja P6210, wyłącznie z łącznością Wi-Fi.

Jeśli chodzi o Windows Phone, to planowany jest tylko jeden model. i8350 Omnia W pojawi się w październiku, z systemem Windows Phone „Mango”. Specyfikacja nie imponuje: 3,7-calowy ekran WVGA (480 x 800 pikseli), gigahercowy procesor, 5-megapikselowy aparat, Wi-Gi, GPS i Bluetooth.

Informacje powyższe nie są oficjalne. Niewykluczone, że brakuje tu kilku modeli, konfiguracja wymienionych może ulec zmianie.