Świętujemy piętnaste urodziny Team Fortress!

Kultowy mod do Quake'a, rozwinięty potem przez firmę Valve, ma już 15 lat!

Wszystkiego najlepszego!

Wszystkiego najlepszego!

Z okazji piętnastych urodzin Team Fortress, w darmowym i wciąż bardzo popularnym sequelu gracze będą mogli przez najbliższą dobę odziać swoje postacie w darmowe, urodzinowe czapki a także gwiżdzącą puszkę, która będzie aktywna w każde urodziny Team Fortress. Zmodyfikowano również skrzynki i apteczki, by wyglądały jak torty i prezenty.

Pierwszy Team Fortress był gigantycznym hitem, ale nie był autorstwa Valve’a. Studio było zajęte robieniem pierwszej części Half-Life’a. Mod się jednak Valve’owi na tyle spodobał, że zatrudnił ich twórców do pracy nad Team Fortress 2, które miało być pełnoprawną grą. W międzyczasie powstał Team Fortress Clasic jako mod do pierwszego Half-Life’a, nie zdobył on jednak uznania graczy.

Team Fortess 2 z początku wyglądał bardzo realistycznie, niczym poważny shooter wojenny. Valve jednak postanowiło zmienić estetykę gry, dzięki czemu stworzono niepowtarzalny, kreskówkowy klimat. Gra została wydana w 2007 roku jako część składowa The Orange Box, czyli pakietu najlepszych gier Valve’a. Jest do dziś rozwijana i aktualizowana (niestety, nie w wersji konsolowej), a od niedawna jest całkowicie darmowa.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News