Trend Micro zabezpiecza Liona. Tylko czy Lion potrzebuje zabezpieczeń?

W miarę wzrostu popularności komputerów Mac wśród użytkowników, rośnie również ich popularność wśród cyberprzestępców, którzy coraz chętniej tworzą złośliwe oprogramowania właśnie dla produktów Apple’a. Najbardziej aktualnymi przypadkami ataków na system operacyjny Mac OS X są trojany i fałszywe antywirusy takie jak Mac Defender i MacGuard.
Trend Micro zabezpiecza Liona. Tylko czy Lion potrzebuje zabezpieczeń?
Smart Surfing for Mac teraz także w Polsce

Smart Surfing for Mac ochroni Liona

Dlatego firmy zabezpieczające wypuszczają coraz to nowsze antywirusy dla najnowszego systemu operacyjnego Mac OS X Lion. Najpierw swoją propozycję przedstawił Sophos, a teraz program Smart Surfing dla Maka wprowadza do sprzedaży także Trend Micro.Producent chwali się, że jest to najlepiej sprzedający się antywirus dla systemu Mac OS X Lion w Stanach Zjednoczonych. A jak będzie w Polsce?

Smart Surfing m.in. blokuje linki prowadzące do niebezpiecznych stron, chroni przed phishingiem, nie pozwoli na zainstalowanie niebezpiecznego oprogramowania, pozwoli skorzystać z funkcji kontroli rodzicielskiej czy ochroni komputer i użytkownika przed robakami, trojanami i innymi rodzajami codziennych zagrożeń.