Walkmany wracają na ulice – nowe modele Sony NWZ

Sony NWZ-E463, E463K i E464 to nowe modele walkmanów, które oprócz ciekawego designu i bogatej oferty kolorystycznej, zostały wyposażone w szereg praktycznych rozwiązań. Rozdzielczość ekranu (QVGA) to zasługa nowo zaprojektowanego ekranu LCD. Głównymi zaletami odtwarzaczy są mający zapewniać wysoką jakość dźwięku system Clear Audio, niemała pamięć wewnętrzna (4 GB i 8 GB) i zwiększona wydajność pracy akumulatora.
Walkmany wracają na ulice – nowe modele Sony NWZ
Sony NWZ

Sony NWZ

Wszystkie walkmany Sony z serii E posiadają trzy wbudowane technologie audio: Clear Stereo, Clear Bass i DSEE, które współpracują ze sobą w ramach funkcji Clear Audio. W efekcie mamy otrzymać wysoką jakość dźwięku i pozbawione zniekształceń brzmienie, które jest wierne oryginalnemu graniu. Tak przynajmniej twiterdzi Sony.

Model E463K został dodatkowo wyposażony w technologię Virtual Phones, pozwalająca na zmianę akustyki nagrania – od takiej która panuje w klubie po efekt sali koncertowej. Z kolei Sony E463 i Sony E464 posiadają kompresor dynamiki, stabilizujący poziom głośności różnych utworów.

Model E463K został wyposażony w technologię Sony – SenseMe, która dostosowywuje odtwarzaną muzykę do nastroju użytkownika. Spośród dostępnej kolekcji muzycznej nagranie zostaje przyporządkowane do jednego z kilkunastu kanałów tematycznych na podstawie charakterystyki utworów (m.in. tempo utworu, brzmienie i nastrój). Użytkownik ma do wyboru jedenaście programów np. “Relaks”, “Poranek” czy “Radosny”. Model E463K został wzbogacony o nową funkcję Karaoke, która za pomocą Lyrics Syncs obsługuje pliki w formacie LRC i wyświetla na ekranie tekst utworu.

Atutem odtwarzaczy Sony jest również zwiększenie wydajności akumulatora, umożliwiające wydłużenie czasu pracy urządzenia. Jednorazowe zasilenie walkmana pozwala na odtwarzanie muzyki nawet do 50 godzin bądź filmów przez 10 godzin. To rozwiązanie idealnie sprawdza się podczas podróży, gdy nie ma możliwości naładowania akumulatora.

Bezproblemową obsługę walkmanów ma zapewniać aplikacja Media Go, w którą zostały wyposażone wszystkie modele serii E. Otwarty format oprogramowania umożliwia proste importowanie obrazów, filmów, muzyki i gier z komputera na odtwarzacz. Niezależnie od formatu plików, przesyłanie następuje dzięki prostej metodzie “przeciągnij i upuść”. W przypadku plików muzycznych współpraca z programami Windows Media Player 11, iTunes czy Windows Explorer sprawia, że użytkownik uzyskuje automatyczny dostęp do własnej biblioteki i ma możliwość zarządzania listami odtwarzania.