Wiedźmin 2 na Xboksa 360 dopiero w 2012 roku!

CD Projekt RED zdecydował się przesunąć datę premiery Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360, z uwagi zarówno na chęć rozbudowania gry, jak i toczącego się sporu z Namco Bandai.
Wiedźmin 2 na konsolę Xbox 360 przesunięty na I kwartał 2012 roku

Wiedźmin 2 na konsolę Xbox 360 przesunięty na I kwartał 2012 roku

CD Projekt RED informuje, że planowana na koniec tego roku premiera gry Wiedźmin 2 na Xboxa 360 została przesunięta na I kwartał 2012 roku. Przesunięcie związane jest z planami przeznaczenia dodatkowego czasu na rozbudowanie i dopracowanie niektórych elementów rozgrywki. Dodatkowym argumentem jest toczący się spór prawny z firmą Namco Bandai, dotyczący praw do dystrybucji gry na terenie Europy Zachodniej, Azji i Pacyfiku oraz Centralnej i Południowej Ameryki.

Wiedźmin 2 na konsolę Microsoftu nie będzie prostym portem z wersji Pecetowej, ale będzie rozbudowaną i dopracowaną adaptacją gry znanej z platformy PC. Pierwsze szczegóły dotyczące wersji na Xboksa 360, CD Projekt RED chce ujawnić na targach GamesCom 2011, które rozpoczną się 17 sierpnia w Kolonii.

Jednocześnie w nawiązaniu do sporu z Namco Bandai producent gry Wiedźmin 2 informuje, że odwołał się od decyzji francuskiego sądu dotyczącej zabezpieczeń. Rozprawa apelacyjna została wyznaczona na 17 sierpnia 2011 roku.

0
Źródło: CD Projekt RED
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.