[AKTUALIZACJA!] Zadziwiająco niedroga Nokia 500 z procesorem 1 GHz!

Podczas gdy androidowe smartfony wyposażane są w dwurdzeniowe procesory z taktowaniem 1.2 GHz, Nokia nareszcie wypuszcza swój pierwszy smartfon z (jednordzeniowym) procesorem z taktowaniem 1 GHz. Model o nazwie Nokia 500 opiera się na systemie operacyjnym Symbian Anna i posiada 3,2-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 640 x 360 pikseli, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z funkcją kręcenia filmów HD, 2 GB wbudowanej pamięci flash, gniazdo kart pamięci microSD (do 32 GB), a także łączność 3G, Bluetooth 2.1 i WiFi b/g. Skorzystanie z jedno-, a nie dwurdzeniowego procesora ma także swoje zalety – według producenta bateria ma zapewnić do 7 godzin rozmów, 450 godzin czuwania lub do 35 godzin odtwarzania muzyki.
[AKTUALIZACJA!] Zadziwiająco niedroga Nokia 500 z procesorem 1 GHz!

Nokia 500 ma być też zadziwiająco tania – sugerowana cena netto wyniesie 149 euro. Po opodatkowaniu i przeliczeniu na złotówki, powinno to dać kwotę w granicach 1000 złotych.

AKTUALIZACJA

Dowiedzieliśmy się właśnie, że Nokia 500 będzie dostępna w sklepach we wrześniu w cenie jeszcze niższej, niż się spodziewaliśmy, bo zaledwie za 750 zł! Pojawi się też w ofertach wszystkich czterech polskich operatorów komórkowych, gdzie z pewnością będzie można ją dostać za symboliczną złotówkę nawet w najtańszych abonamentach lub ofertach mix.

W cenie

telefonu otrzymamy trzy wymienne obudowy w różnych kolorach. Nokia 500 dostępna będzie z frontem w kolorze czarnym oraz białym (ten drugi znajdzie się w dystrybucji nieco później).