Cyfrowa dystrybucja wyprze gry w pudełkach

Coraz chętniej pobieramy gry z Internetu, zamiast kupować ich pudełkowe wersje. Według badań DFC Intelligence, dystrybucja cyfrowa ma być popularniejsza od "pudełkowej" już w 2013 roku.
Pudełka z grami odejdą do lamusa?
Pudełka z grami odejdą do lamusa?

W 2008 roku dystrybucja fizyczna osiągnęła swoje najlepsze wyniki. Od tego czasu powoli, acz konsekwentnie, ilość sprzedawanych gier w tej formie maleje na rzecz dystrybucji cyfrowej, poprzez abonament lub mikrotransakcje. — pisze David Cole, analityk z DFC. Według tego raportu, wartość sprzedawanych gier w dystrybucji tradycyjnej wyniesie 43 miliardy dolarów. W 2008 roku wyniosła 58 miliardów dolarów. W tym samym roku przychody z dystrybucji cyfrowej (w tym z abonamentów i z wpływów z reklam) mają osiągnąć poziom 81 miliarda dolarów. Dla porównania, w roku ubiegłym osiągnięto poziom 66,6 miliarda dolarów.

Według tego samego raportu, konsola Wii U przyniesie wiele zysków, ale nie osiągnie ona nigdy sukcesu pierwszego Wii. Z kolei przez Xboksem 360 i PlayStation 3 wciąż świetlana przyszłość, a przychody ze sprzedawanych gier, póki co, biją rekordy. Ten stan się jednak długo nie utrzyma i DFC sugeruje, że już najwyższy czas na nową generację konsol.

Źródło: dfc intelligence
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.