Facebook zakłada kłódkę na aplikacje

Co w praktyce oznaczają te zmiany dla prawie 7 mln Polaków korzystających z serwisu Facebook? Z pewnością wzrost bezpieczeństwa. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że aplikacje udostępniane na Facebooku nie są integralną częścią serwisu. Ich dostawcy przechowują je na własnych serwerach, z którymi użytkownicy łączą się, udostępniając aplikacjom wybrane dane. Dlatego ważne, aby były one odpowiednio zabezpieczone podczas transferu. Dla samych dostawców aplikacji, tzw. deweloperów, wprowadzone zmiany oznaczają konieczność instalacji odpowiedniego certyfikatu SSL na swoim serwerze. Koszt takiego certyfikatu kształtuje się najczęściej od kilkudziesięciu do kilkuset zł.
Facebook, Flickr, Twitter i inni mogą cię 'ścigać' przez najbliższe siedem lat
Facebook, Flickr, Twitter i inni mogą cię 'ścigać' przez najbliższe siedem lat
Facebook zakłada kłódkę na aplikacje

Facebook zakłada kłódkę na aplikacje

Certyfikaty SSL już dawno są wymagane w przypadku serwisów świadczących usługi finansowe, gdzie przesyłane dane mogą decydować o poważnych stratach. W ostatnich latach również branża e-commerce doceniła aspekt bezpieczeństwa, który niejednokrotnie przekłada się na wyniki sprzedaży. Tylko w ubiegłym roku liczba zabezpieczonych certyfikatem SSL stron wzrosła w Polsce o 33%, jak podała witryna netcraft.com.

home.pl ułatwia dostosowanie się do nowych wymogów Facebooka rodzimym deweloperom aplikacji dla serwisu poprzez specjalną ofertę certyfikatu homeSSL w cenie 49 zł netto. Więcej informacji o tej ofercie można znaleźć na stronie www.home.pl/ssl.