Firma Toshiba przedstawia swój pierwszy All-In-One PC

23-calowy (58,4cm), dotykowy ekran, pracuje w standardzie Full HD (1080p) i jest zamknięty w czarnej, błyszczącej obudowie. Zainspirowany wzornictwem telewizorów Toshiba, ze zintegrowanym tunerem telewizyjnym DVB-T/analog Qosmio DX730 stał się pomostem pomiędzy komputerem osobistym a telewizorem.
Firma Toshiba przedstawia swój pierwszy All-In-One PC
Toshiba Qosmio DX730

Toshiba Qosmio DX730

Toshiba All-In-One może z łatwością pełnić rolę centrum domowej rozrywki oferując dużą pojemność do przechowywania zdjęć, filmów i muzyki oraz dając szeroki wybór możliwości podłączenia innych urządzeń. Poprzez port HDMI-In użytkownik może na przykład podłączyć konsolę do gier i cieszyć się najnowszymi grami na ekranie komputera. System dźwiękowy Onkyo, wyposażony w głośniki stereo z subwooferem, wspierany przez Dolby Advanced Audio, zapewniać ma czysty dźwięk eliminując potrzebę używania głośników zewnętrznych. Funkcja Sleep-and-Music działa niczym system hi-fi pozwalając na odtwarzanie muzyki z podłączonego odtwarzacza mp3 bez konieczności włączania zasilania komputera.

Qosmio DX730 wyposażony został w szeroki zakres użytecznych funkcji. Dostęp do sieci jest obsługiwany przez WLAN lub Gigabit Ethernet. Połączenie z innymi urządzeniami, jak drukarki, skanery, dyski zewnętrzne czy konsole do gier, umożliwiają zintegrowane porty i interfejsy, w tym dwa porty USB 3.0 oraz cztery porty USB 2.0. Mysz czy klawiaturę można podłączyć bezprzewodowo, co pozwala użytkownikowi wygodnie siedzieć na kanapie podczas obsługiwania urządzenia.

Napędzany najnowszym procesorem Intel, Qosmio DX730 ma zapewniać wystarczającą wydajność niezbędną do zarządzania treścią oraz odtwarzania filmów i muzyki. Jest także wyposażony w aplikację Resolution+ gwarantującą skuteczną poprawę jakości obrazu. System wideo konwersji Toshiba, poprzez płynną regulację koloru, jasności i kontrastu w czasie rzeczywistym sprawia, że staje się on zbliżony do obrazu jakości HD.