Google otwiera biuro inżynierskie w Warszawie

Podstawowym zadaniem nowego zespołu będzie praca nad infrastrukturą klastrów (Infrastructure Cluster Management). Zespół będzie składał się z kilkunastu programistów, ale ma być sukcesywnie poszerzany wraz z wejściem w nowy rok.
Google otwiera biuro inżynierskie w Warszawie
Google otwiera nowe biuro inżynieryjne w Warszawie

Google otwiera nowe biuro inżynieryjne w Warszawie

Google ma w Polsce znaczący dorobek w zakresie inżynierii. Krakowskie centrum zostało otwarte w 2007 r., i zaledwie po roku stało się jednym z największych biur inżynierskich Google w Europie. Inżynierowie z Krakowa pracują nad szeregiem projektów o zasięgu globalnym, począwszy od infrastruktury wyszukiwania po nowe produkty, które przekraczają bariery technologii. Indeksowanie informacji w sieci World Wide Web jest gigantycznym zadaniem, mając na uwadze choćby fakt, że liczba informacji w internecie podwaja się co ok. 5 miesięcy.

Tylko najlepszy indeks wyszukiwarki jest w stanie poradzić sobie z taką liczbą informacji, jaką Google zapewnia swoim użytkownikom. Bardzo duży udział mają w tym inżynierowie z Krakowa. Pracuje ich tam prawie 100, reprezentują ponad 20 narodowości, są wśród nich ludzie bezpośrednio po studiach, jak i osoby z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Teraz część zadań związanych z infrastrukturą wyszukiwania będzie powstawać w Warszawie.

Warszawskie biuro będzie czternastym w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), gdzie nad globalnymi projektami pracuje blisko 1500 inżynierów.

Jeśli chciałbyś pracować w warszawskim biurze Google’a, zajrzyj na stronę google.pl/jobs. Niebawem odbędzie się w Warszawie spotkanie związane z rekrutacją do nowego biura – możesz się na nie zarejestrować tutaj.