Microsoft o Wstążce, Metro i Media Center w Windows 8

Microsoft zdradza kolejne funkcje zaimplementowane w systemie Windows 8. Pierwszą z nich jest Wstążka, znana z Office’a 2007 i 2010, która została zaimplementowana w Eksploratorze Windows. – Wybraliśmy Wstążkę, i nie zgadzamy się z niektórymi z was, którzy myślą, że to kiepski wybór. Spodziewaliśmy się sceptycyzmu na tym blogu i mieliśmy rację. Ale udało się też spełnić inne założenie: że wasza krytyka będzie konstruktywna – pisze Sinofsky, po czym dodaje, że prace nad interfejsem Windows 8 wciąż trwają, a sugestie użytkowników są analizowane i brane pod uwagę.
Microsoft o Wstążce, Metro i Media Center w Windows 8
Microsoft Windows 8

Microsoft Windows 8

Sinofsky wspomina też o nowym interfejsie Metro. –

Wiele w Metro będzie zależało od rozmów z wami. Widzimy je jako coś więcej, niż jednokolorowe elementy graficzne i uproszczone sterowanie. Widzimy nową platformę, zupełnie nowe Windows. Metro oznacza nowy typ aplikacji, która uczy się platformy i jest, dzięki niej, lepsza. Pulpit Windows staje się aplikacją, możesz go używać, lub nie, oferujemy wybór. Niektórzy mówią, że wchodzenie na Pulpit “wygląda rażąco”. Moim zdaniem wygląda to tak samo, jak przełączanie się na inne aplikacje, dostosowane specyficznie do konkretnych zadań — pisze Sinofsky.

Potwierdzono też, że Media Center będzie obecny w Windows 8. ­

Widząc jak duże jest wsparcie testerów, jeśli chodzi o Media Center, bierzemy się do pracy, by zapewnić jak najwyższą jakość i zgodność z dodatkami — pisze Sinofsky, ale dodaje, że do publicznej wersji rozwojowej najprawdopodobniej nie zostanie dołączony Media Center, wraz z DVD Creatorem i grami. Według statystyk Microsoftu, 6 procent użytkowników Windows 7 korzysta z Windows Media Center.