Na Facebooku ruszyły przygotowania do matury

Aplikacja generuje codziennie jedno pytanie maturalne. Osoba z niej korzystająca ma możliwość sprawdzenia liczby poprawnie rozwiązanych zadań.

Aplikacja Dziś Matura

Aplikacja Dziś Matura

„Dziś Matura 2012” jest rozbudowaną wersją cieszącej się dużą popularnością aplikacji, która została uruchomiona w lutym tego roku. Program umożliwia sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych. Aplikacja generuje codziennie jedno pytanie maturalne. Osoba z niej korzystająca ma możliwość sprawdzenia swojej skuteczności tj. ilości poprawnie rozwiązanych zadań.

Aktualnie program posiada o blisko 277 więcej zadań. Pytania zostały dobrane w ten sposób, by umożliwić tegorocznym maturzystom przygotowanie się do majowego egzaminu z matematyki.

Przy opracowywaniu aktualnej wersji programu wzięliśmy pod uwagę opinie i sugestie użytkowników, rozbudowaliśmy także bazę pytań do 370. Dzięki temu przygotowania do matury będzie można rozpocząć już dziś – wystarczy rozwiązywać jedno zadanie dziennie — mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca programu.

Wybór daty ponownego uruchomienia aplikacji nie jest przypadkowy, ponieważ tego dnia do 8 maja, kiedy to odbędzie się egzamin z matematyki, zostaje 8 miesięcy. Nagromadzenie takiej ilości liczby 8, która jest uznawana za symbol doskonałości, to niemal gwarancja sukcesu na egzaminie, oczywiście jeśli jest się odpowiednio przygotowanym — żartuje Tomczak.

Co ważne, w przygotowania do matury można włączyć się nawet na dzień przed prawdziwym egzaminem, bowiem program udostępnia pytanie z wcześniejszych dni. Zabawę w każdej chwili można rozpocząć na nowo, resetując łącznie 3 razy swoje dotychczasowe statystyki.

Aplikacja jest w pełni darmowa, by z niej skorzystać wystarczy posiadać konto w portalu Facebook. Program jest dostępny na stronie: www.facebook.com/Kalkulatorypl