Nokia i Microsoft wzbogacają smartfony z systemem Symbian Belle

Nie na taką współpracę tych dwóch firm czekaliśmy, ale lepsze to, niż nic, w oczekiwaniu na pierwsze smartfony Nokii z Windows Phone.
Na smartfonach z Symbianem Belle preinstalowane będą aplikacje Microsoftu

Na smartfonach z Symbianem Belle preinstalowane będą aplikacje Microsoftu

Firma Nokia zapowiedziała dziś aktualizacje systemu Symbian Belle, dzięki którym smartfony z najnowszej oferty firmy zmienią się w przydatne w każdej branży biura mobilne. Bezpłatne aktualizacje o nazwie Microsoft Apps to pakiet aplikacji biurowych firmy Microsoft, które rozbudowują obecne funkcje zabezpieczeń i zarządzania w smartfonach Nokia pracujących na Symbian Belle. Aplikacje te nie wymagają dodatkowej infrastruktury

Począwszy od końca IV kwartału 2011 r. z szeroką dostępnością na początku 2012 r. aplikacje Microsoft Apps będą oferować narzędzia do współpracy i pracy biurowej, takie jak Microsoft Lync 2010 Mobile, Microsoft OneNote, Microsoft PowerPoint Broadcast i Microsoft Document Connection (z dostępem do Microsoft SharePoint) w urządzeniach z Symbian Belle. W ramach kolejnej aktualizacji w pierwszej połowie 2012 roku pojawi się także Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako aplikacje macierzyste — po raz pierwszy poza platformą Windows.

Microsoft Apps będą dostępne do pobrania przez telefon lub komputer i będą działać w urządzeniach Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 oraz Nokia Oro.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.