Nvidia przyspiesza przetwarzanie materiałów wideo

Nowa technologia pozwala na nawiązanie bezpośredniej komunikacji między profesjonalnymi kartami graficznymi Quadro i Tesla firmy Nvidia a urządzeniami wideo, tym samym znacznie zmniejszając opóźnienia w transmisji danych.
Nvidia przyspiesza przetwarzanie materiałów wideo
Korzyści, jakie daje nowa technika Nvidii

Korzyści, jakie daje nowa technika Nvidii

Technologia Nvidia GPUDirect for Video stanowi szybką metodę przesyłania materiału wideo do procesora graficznego, zapewniając producentom rozwiązań we/wy lepsze możliwości oprogramowania tego procesora. Główną zaletą tej technologii jest pełna synchronizacja karty we/wy wideo z procesorami graficznymi, eliminująca proces oczekiwania procesora na dane i znacznie skracająca opóźnienia.

Firma Nvidia wraz z partnerami całkowicie odmieni branżę produkcji materiału wideo w programach nadawanych na żywo,” twierdzi Greg Estes, kierownik branżowy ds. mediów i rozrywki w firmie Nvidia. “Oprócz studiów telewizyjnych, rozwiązania cechujące się niskimi opóźnieniami przy przetwarzaniu strumieni wideo w czasie rzeczywistym znajdą zastosowanie w branży produkcyjnej, służbie zdrowia, a nawet w organizacjach rządowych.

Profesjonaliści z branży transmisji programów i produkcji wideo do tej pory musieli pracować z opóźnieniem sięgającym 10 klatek – łatwo zauważalnym gołym okiem – które występowało przy przesyłaniu materiału wideo z urządzenia we/wy do procesora graficznego, ponieważ oba urządzenia nie mogły nawiązać między sobą bezpośredniej komunikacji w celu zsynchronizowania danych. Ta sytuacja zmuszała deweloperów do tworzenia złożonych mechanizmów buforowania, które nakładały dodatkowe obciążenie na procesor centralny i zwiększały opóźnienia w transmisji. W ujęciu całościowym, opisywane opóźnienia znacznie zwiększały koszty i komplikowały produkcję większych programów.

Technologia Nvidia GPUDirect for Video zostanie udostępniona producentom sprzętu we/wy do materiałów wideo, dostawcom własnych rozwiązań i producentom przełączników wideo – natychmiast i bezpłatnie. Deweloperzy pracujący nad rozwojem sprzętu we/wy do materiałów wideo mogą otrzymać informacje i dostęp do pakietu SDK pisząc na adres e-mail: [email protected], lub rejestrując się na stronie technologii GPUDirect for Video firmy Nvidia pod adresem: http://developer.nvidia.com/gpudirectforvideo. Firma Nvidia oczekuje, że komercyjne rozwiązania stworzone przez jej partnerów zostaną udostępnione do końca 2011 r. Technologia Nvidia GPUDirect for Video obsługuje systemy operacyjne Windows 7 i Linux i jest przeznaczona dla procesorów graficznych Nvidia Quadro 4000, Quadro 5000 i Quadro 6000, oraz procesorów Nvidia Tesla serii C.