Tego nie możesz przegapić! Najciekawsze informacje z mijającego tygodnia [05.09 – 09.09]

Tego nie możesz przegapić! Najciekawsze informacje z mijającego tygodnia [05.09 – 09.09]

Windows Phone Marketplace ma 30 tysięcy aplikacji

Sklep Windows Phone Marketplace może się od dziś pochwalić ilością trzydziestu tysięcy dostępnych aplikacji. Każdego tygodnia przybywa kolejnych pięćset. Najpopularniejszy z nich to gry, które stanowią 17 procent całego Marketplace. Nie jest to dziwne, ten sam trend widać na Markecie i App Store. Na drugim miejscu uplasowały się aplikacje sportowe i edukacyjne (każde po 14 procent). Na czwartym miejscu są aplikacje rozrywkowe (11 procent). Z 30 tysięcy aplikacji, 75 procent jest w języku angielskim. Na drugim miejscu znajduje się niemieckich. Polskich aplikacji brak, ale trudno się dziwić: sklep Marketplace będzie dostępny dla polskich użytkowników dopiero po aktualizacji “Mango”.

Intel wprowadza na rynek nowe procesory

Rozszerzona zostaje zarówno desktopowa, jak i mobilna linia procesorów Intela. Dla komputerów stacjonarnych firma z Santa Clara przygotowała trzy nowe, dwurdzeniowe modele Core i3 z zegarami od 2,6 do 3,4 GHz oraz jeden czterordzeniowy procesor Core i5 z zegarem 3 GHz, którego koszt to 177 dolarów (ok. 550 zł). Dodatkowo rozszerzona zostaje linia Pentium o trzy dwurdzeniowe modele z taktowaniem od 2,3 do 3,0 GHz oraz Celeron o cztery nowe procesory z dwoma lub jednym rdzeniem.

Iphone 5 tuż, tuż…

Redakcja portalu 9to5Mac zdobyła materiały szkoleniowe z aplikacji RetailMe, na której widać materiały dydaktyczne dotyczące nowego iOS-a i iCloud. Biorąc pod uwagę dotychczasowe zwyczaje Apple’a, oznacza to, że lada dzień w sprzedaży pojawi się iPhone 5, a tuż przed nim pojawi się system iOS 5. Według tych samych źródeł, przedsprzedaż smartfonu ruszy od pierwszego tygodnia października. Nie możemy się doczekać!

Pierwsze oceny naszego rodzimego Dead Island

Nasze nadzieje związane z premierą Dead Island są naprawdę duże. Wprawdzie do premiery gry pozostało jeszcze kilka dni, ale niektóre zachodnie czasopisma i serwisy zaczynają już publikować pierwsze recenzje tej produkcji. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze! Średnia ocen oscyluje obecnie koło mocnej 8. Najgorzej Dead Island wypadło w serwisie Eurogamer, który przyznał jej tylko “szóstkę”, ale akurat redakcja tego portalu jest znana z dosyć surowych recenzji, szczególnie gier akcji. Inni już oceniają grę raczej bardzo wysoko (TeamXbox – 9, IGN – 8, Destructoid nieco słabiej bo “tylko” 7, za to Gametrailers – 8,5 a Game Informer – 8,5).

Angry Birds na żywo!

Chciałbyś kiedyś poszybować tak, jak głowni bohaterowie gry Angry Birds? Szykuj się na wycieczkę do Chin. Gra Angry Birds jest tam tak wielkim fenomenem, że nawet zbudowano park rozrywki nawiązujący do gry (oczywiście, bez opłat licencyjnych, jak to w Chinach…). Wystrzelenie samego siebie z procy i zbijanie balonów z doczepionymi makietami świń jest ponoć hitem. Dla postronnych może i brzmi to niedorzecznie, ale… chcemy tam być!

Nagradzany fotograf robił zdjęcia… Photoshopem

Terje Helleso, specjalizujący się w fotografowaniu przyrody, nieco się skompromitował. Zgubiła go nieznajomość przyrody, którą uwieczniał. Szwedzkie Stowarzyszenie Łowieckie wytknęło mu, że na jednym z jego zdjęć, które niby zostało zrobione w lipcu, ryś nosi zimowe futro. Co więcej, główny bohater fotografii nienaturalnie odbija się w wodzie. Helleso stwierdził, że podczas swoich sesji fotograficznych, które wykonywał przez dziewięć miesięcy, udało mu się napotkać 150 rysi. Pracownik Szwedzkiego Stowarzyszenia Łowieckiego skromnie stwierdził, że pracując z tymi zwierzętami 52 lata, widział ich 15.

Nowy trojan atakuje Windowsa

Jeśli używasz systemu Windows bez wykupienia licencji lub korzystasz z wersji trial, a nawet jeśli masz pełną legalną wersję – uważaj. Wirus, który właśnie zaatakował niemieckich użytkowników, może szybko przyjąć postać polskojęzyczną. W przypadku zainfekowania komputera, system operacyjny zostaje zablokowany i niezdolny do żadnych operacji. Złośliwe oprogramowanie wyświetla monit, z żądaniem aktywacji legalnego oprogramowania. W tym celu użytkownik musi wpłacić 100 euro na konto podane na ekranie.

W Diablo III nie będzie sekretnego “krowiego” poziomu…

Na portalu reddit pojawiły się pierwsze próby przeanalizowania plików Diablo III. Jest w nich kilkukrotne nawiązanie do… kucyków. Zobaczcie sami:
A4_1000MonsterFight_Encounter_Name Boss: Battle For Ponies
A4_1000MonsterFight_Taunt_Text The battle for ponies is about to begin.
A4_1000MonsterFight_Join_Instruction {s1} is about to witness
A4_1000MonsterFight_Enter_Instruction You are about to witness
A4_1000MonsterFight_Info_Text The rest of your party will be able to teleport in once you enter
BridlePurpose_Encounter_Name The Pinnacle of Ponies Event
BridlePurpose_Join_Instruction {s1} is about to enter
BridlePurpose_Enter_Instruction You are about to enter

Na portalu reddit pojawiły się pierwsze próby przeanalizowania plików Diablo III. Jest w nich kilkukrotne nawiązanie do… kucyków. Zobaczcie sami:A4_1000MonsterFight_Encounter_Name Boss: Battle For PoniesA4_1000MonsterFight_Taunt_Text The battle for ponies is about to begin.A4_1000MonsterFight_Join_Instruction {s1} is about to witnessA4_1000MonsterFight_Enter_Instruction You are about to witnessA4_1000MonsterFight_Info_Text The rest of your party will be able to teleport in once you enterBridlePurpose_Encounter_Name The Pinnacle of Ponies EventBridlePurpose_Join_Instruction {s1} is about to enterBridlePurpose_Enter_Instruction You are about to enter

Wielka awaria serwisu Allegro.pl

Oddziały Allegro w Bułgarii, Rosji, Czechach, Kazachstanie, Słowacji, Ukrainie i na Białorusi musiały uporać się z usterką, jaka dopadła te serwisy przed godziną 13:00 8 września. Jedynym oddziałem, który wydaje się nie mieć problemu, jest węgierski. W pozostałych do serwisu nie można było się zalogować, aukcje się nie wyświetlały, czasem pojawiała się “przerwa konserwacyjna”, a niekiedy udawało się wyświetlić aukcje, by po chwili przymusowo powrócić na stronę główną kategorii.

AMD wprowadza na rynek pierwsze 16-rdzeniowe procesory “Bulldozer”

Produkcja pierwszych 16-rdzeniowych procesorów o nazwie kodowej “Interlagos” rozpoczęła się w sierpniu, a pierwsze dostawy dla klientów OEM są już w trakcie realizacji. Kompatybilne z infrastrukturą i platformami AMD Opteron Serii 6100 procesory “Interlagos” powinny znaleźć się w ich ofercie w czwartym kwartale tego roku. Wiele z procesorów z pierwszych zakontraktowanych dostaw znajdzie się na pokładzie tworzonych właśnie superkomputerów.