Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne

Twórcy aplikacji mają w nosie Windows Phone „Mango”?

Microsoft apeluje do programistów o aktualizowanie swoich aplikacji. Co to oznacza?

Windows Phone wciąż nie potrafi się przebić

Windows Phone wciąż nie potrafi się przebić

Windows Phone „Mango” zdążyło nas przekonać, czemu daliśmy wyraz w naszej recenzji wersji rozwojowej. Twórcy aplikacji jednak najwyraźniej nie podzielają naszego entuzjazmu, na co wskazuje najnowszy wpis na blogu Microsoftu.

Reklama

To już najwyższy czas, byście umieścili swoje aplikacje dla „Mango” w Marketplace. Warto przynajmniej uaktualnić aplikację o tyle, by czerpała pełne korzyści z szybkiego przełączania się między aplikacjami i wielozadaniowości. Praktycznie jedyne, co musicie zrobić w tym celu, to jeszcze raz ją skompilować. Jeśli chcecie się wyróżnić z tłumu, dodajcie obsługę aktywnych paneli czy mechanizmów wymiany danych między aplikacjami – pisze Matt Bencke, nie podając jednak daty premiery Windows Phone „Mango”.

Jest jednak kilka dobrych wieści. Aplikacje dla Windows Phone 7 można dziecinnie łatwo przepisać na Windows 8, i w drugą stronę. – Windows Phone Runtime ewoluuje, planujemy połączyć platformy Windows Phone i PC na tyle, na ile tylko to możliwe. Już teraz pokazaliśmy wam, jak ten sam kod w XAML i C# działa na PC i Windows Phone. Aplikacje dla Windows Phone będą działać na „Mango” i na następnej wersji Windows Phone. Wszystko zawsze będzie działać – pisze Bencke.