Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne

Twórcy aplikacji mają w nosie Windows Phone „Mango”?

Microsoft apeluje do programistów o aktualizowanie swoich aplikacji. Co to oznacza?

Windows Phone wciąż nie potrafi się przebić

Windows Phone wciąż nie potrafi się przebić

Windows Phone „Mango” zdążyło nas przekonać, czemu daliśmy wyraz w naszej recenzji wersji rozwojowej. Twórcy aplikacji jednak najwyraźniej nie podzielają naszego entuzjazmu, na co wskazuje najnowszy wpis na blogu Microsoftu.

To już najwyższy czas, byście umieścili swoje aplikacje dla „Mango” w Marketplace. Warto przynajmniej uaktualnić aplikację o tyle, by czerpała pełne korzyści z szybkiego przełączania się między aplikacjami i wielozadaniowości. Praktycznie jedyne, co musicie zrobić w tym celu, to jeszcze raz ją skompilować. Jeśli chcecie się wyróżnić z tłumu, dodajcie obsługę aktywnych paneli czy mechanizmów wymiany danych między aplikacjami – pisze Matt Bencke, nie podając jednak daty premiery Windows Phone „Mango”.

Jest jednak kilka dobrych wieści. Aplikacje dla Windows Phone 7 można dziecinnie łatwo przepisać na Windows 8, i w drugą stronę. – Windows Phone Runtime ewoluuje, planujemy połączyć platformy Windows Phone i PC na tyle, na ile tylko to możliwe. Już teraz pokazaliśmy wam, jak ten sam kod w XAML i C# działa na PC i Windows Phone. Aplikacje dla Windows Phone będą działać na „Mango” i na następnej wersji Windows Phone. Wszystko zawsze będzie działać – pisze Bencke.