Western Digital dostarcza swoim klientom osobistą chmurę

Z dyskiem sieciowym WD MyBook Live i aplikacją WD2go użytkownicy mają łatwy dostęp do swoich danych i możliwość przesyłania plików z komputerów PC, Mac, tabletów i smartfonów - za darmo i bezpiecznie.
WD My Book Live
WD My Book Live

Western Digital ogłosił premierę swojego mobilnego oprogramowania w wersjach WD 2go i WD 2go Pro za pomocą którego, wraz z dyskiem My Book Live można utworzyć osobistą chmurę. Dysk WD My Book Live podłączony do domowej sieci jest domowym bankiem danych z nieograniczonym, zdalnym dostępem. W pełni bezpieczny, zdalny dostęp do zasobów My Book Live można uzyskać przez stronę www.WD2go.com lub bezpośrednio z urządzeń przenośnych, takich jak iPad, iPhone, iPod touch lub Android.

W WD 2go wykorzystano technologię zdalnego dostępu WD drugiej generacji, wykorzystującą bezpośrednie połączenia (P2P) pomiędzy My Book Live a komputerem PC lub urządzeniem przenośnym – dzięki temu możliwe jest osiągnięcie maksymalnej prędkości przesyłu danych.

Aplikacja WD 2go obsługuje wiele różnych formatów plików wideo, audio i dokumentów, np. z pakietu Microsoft Office. Oprogramowanie WD 2go Pro, oprócz możliwości dostępnych w darmowej wersji WD 2go, oferuje szereg dodatkowych funkcji:

  • Dostęp jednym klikiem: Użytkownicy mogą zapisać kopie plików (zdjęć, utworów muzycznych czy filmów) lub całych folderów, z zewnętrznego dysku My Book Life na urządzeniu mobilnym za pomocą jednego kliknięcia.
  • Automatyczna synchronizacja: nowoutworzone lub modyfikowane pliki, zapisane na My Book Live są automatycznie synchronizowane na urządzeniach mobilnych.
  • Współdzielenie zasobów: WD 2go Pro umożliwia wysyłanie plików e-mailem, udostępnianie ich w formie linków, drukowanie i otwieranie plików za pośrednictwem aplikacji zewnętrznych.
  • Dodatkowe zabezpieczenia: Użytkownicy mogą dodatkowo zabezpieczyć zdalny dostęp do zasobów dysku My Book Live 4-cyfrowym kodem dostępu.

Osobista chmura WD, w oparciu o My Book Live oferuje także wbudowany serwer mediów do przesyłania muzyki, zdjęć i filmów do każdego urządzenia multimedialnego obsługującego protoków DLNA, np. WD TV Live, odtwarzacze Blu-ray Disc, konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz telewizory.

Dysk do przechowywania i udostępniania plików w prywatnej chmurze – My Book Live – jest dostępny w pojemnościach od 1 TB do 3 TB; współpracuje z systemami Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard, Snow Leopard lub Lion, jak również z urządzeniami DLNA/UPnP.

Oprogramowanie WD 2go (za darmo) i WD 2go Pro ($2.99 USD) są dostępne w iTunes Store i Android Market. Cena dysku My Book Live wynosi, w zależności od pojemności: 1TB – 499 złotych, 2TB – 599 złotych, 3TB – 799 złotych.

Źródło: WD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.