Windows 8 w pełni zintegrowany z Xbox LIVE

Jednym z ostatnich istotnych punktów konferencji BUILD okazała się integracja systemu Windows 8 z usługą Xbox LIVE. Ma ona przypominać to, co znamy z konsoli Xbox 360.

Rankingi, osiągnięcia, gry w 60 klatkach na sekundę… konsolowcy już to znają. Gracze korzystający z komputerów byli zdani na łaskę twórców gier i różnych portali. Windows 8 będzie miał tego typu mechanizmy dla graczy już wbudowane. Usługa Xbox LIVE nie będzie się niczym różniła od tej, znanej z konsoli Xbox 360 (ma ona otrzymać w tym roku aktualizację do interfejsu Metro, tak jak witryna Xbox.com). Gracze będą mogli zdobywać Osiągnięcia, punkty, będą mogli porównywać swoje umiejętności w rankingach, tworzyć awatary, kontaktować się ze znajomymi i planować i rozgrywać gry multiplayer.

Najciekawszym mechanizmem jest Async, który pozwala na wspólną grę z innymi, niezależnie, czy owi inni gracze korzystają z Windows, Windows Phone czy Xboksa 360. Drugą nowinką jest możliwość planowania meczy: można ustawić w profilu, że planujesz danego dnia o danej godzinie pograć sobie w daną grę. Twoi znajomi będą o tym powiadomieni.

Xbox LIVE w Windows będzie również pewną bolączką dla piratów. Gry, wykryte jako pirackie, nie będą mogły korzystać z żadnego z mechanizmów Xbox LIVE.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.