Windows Phone Marketplace ma 30 tysięcy aplikacji [aktualizacja]

Sklep Windows Phone Marketplace może się od dziś pochwalić ilością trzydziestu tysięcy dostępnych aplikacji. Każdego tygodnia przybywa kolejnych pięćset.
Ilość aplikacji wciąż rośnie. Sprzedaż samego systemu wciąż jest znikoma.

Ilość aplikacji wciąż rośnie. Sprzedaż samego systemu wciąż jest znikoma.

Najpopularniejszy z nich to gry, które stanowią 17 procent całego Marketplace. Nie jest to dziwne, ten sam trend widać na Markecie i App Store. Na drugim miejscu uplasowały się aplikacje sportowe i edukacyjne (każde po 14 procent). Na czwartym miejscu są aplikacje rozrywkowe (11 procent).

Z 30 tysięcy aplikacji, 75 procent jest w języku angielskim. Na drugim miejscu znajduje się niemieckich. Polskich aplikacji brak, ale trudno się dziwić: sklep Marketplace będzie dostępny dla polskich użytkowników dopiero po aktualizacji „Mango”.

47 procent aplikacji jest darmowych. 20 procent to aplikacje typu trialware, które są darmowe tylko przez pewien okres czasu. 8 522 aplikacji (33 procent) to produkty płatne.

Aktualizacja: Jak nam zwrócili twórcy aplikacji Listonic, rozminęliśmy się z prawdą pisząc, że nie na Marketplace nie ma polskich aplikacji. Jak najbardziej są, a wyżej wymieniony Listonic jest tego koronnym przykładem. Nasz błąd wynikał z faktu, iż konta Windows Live, przypięte do naszego kraju, nie mają dostępu do sklepu Marketplace (będą mieć wraz z aktualizacją do „Mango”). Można jednak rejestrować się na inne kraje (niestety, zmiana później kraju na nasz jest problematyczna, dlatego doradzamy to osobom tylko tym, które zdają sobie sprawę z tego co robią), i, jak widać, polskie aplikacje już czekają na niecierpliwych, którzy nie mają ochoty czekać na jesienne „Mango”. Za wprowadzenie w błąd: przepraszamy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.