Android kontra iPhone – różne przyzwyczajenia

Te i inne dane dostępne są w raporcie “Stan sieci mobilnej”, w którym rozpatrywane są różnice wykorzystywania Internetu w systemach Android, iPhone, Blackberry, Windows Phone i wśród użytkowników ficzerfonów. Anonimowe, zagregowane dane pochodzące z AdMarvel Open Audience Network pokazują różnice w zwyczajach użytkowników poszczególnych platform.
Opera wciąż znajduje się na marginesie rynku desktopowych przeglądarek - ale na mobilnych urządzeniach zdecydowanie króluje!
Opera wciąż znajduje się na marginesie rynku desktopowych przeglądarek - ale na mobilnych urządzeniach zdecydowanie króluje!
Dane pochodzą z serwerów Opery Mini

Dane pochodzą z serwerów Opery Mini

 • Użytkownicy Windows Phone chętniej niż inni odwiedzają serwisy pocztowe i komunikacyjne.
 • Czy użytkownicy Androidowi są lepiej wykształceni? Być może, jako że jest ich najwięcej w kategorii “strony edukacyjne”, które obejmują także strony uczelniane.
 • Użytkownicy Androida najmniej chętnie korzystają z serwisów społecznościowych za pomocą przeglądarki w komórce.

Dane pochodzą z serwerów Opery Mini. Korzystająca z chmury przeglądarka jest używana miesięcznie przez ponad 131 milionów ludzi na świecie. Zobacz pełny, interaktywny raport na http://www.opera.com/smw/.

Polska i Europa

Dziesięć krajów z największą liczbą użytkowników Opery Mini w Unii Europejskiej to w kolejności: Wielka Brytania, Polska, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rumunia, Serbia, Francja, Węgry i Czechy.

W Polsce liczba użytkowników wzrosła w skali rocznej o 59,8%. W tym samym czasie w ponad dwukrotnie większym tempie wzrósł transfer danych (131,8%) i liczba odsłon (133,8%). Dzięki temu na polskiego użytkownika Opery Mini przypada już miesięcznie 349 stron i 11 megabajtów danych. To stawia nas w czołówce najbardziej zagorzałych mobilnych internautów.

Pierwsza dziesiątka stron internetowych w Polsce we wrześniu:

 1. google.com
 2. nk.pl
 3. facebook.com
 4. wp.pl
 5. youtube.com
 6. wikipedia.org
 7. onet.pl
 8. allegro.pl
 9. chomikuj.pl
 10. sciaga.pl

Pierwsza dziesiątka urządzeń Polsce we wrześniu:

 1. Nokia 5130 XpressMusic
 2. Nokia C3
 3. Nokia X2
 4. Nokia 6300
 5. Samsung GT-S5620
 6. Nokia X3
 7. Nokia 2700c
 8. Sony Ericsson K800i
 9. Sony Ericsson J20i
 10. Samsung GT-S5230

W porównaniu z zeszłymi miesiącami Nokia traci swoją zdecydowanie dominującą pozycję w pierwszej dziesiątce.