BitDefender 2012 trafia do Polski, stawia na wygodę i skuteczność

Polska wersja najnowszej edycji oprogramowania Bitdefender 2012 pojawia się na rynku.

Nową odsłonę produktów cechuje całkowicie przebudowany interfejs zaprojektowany zgodnie z sugestiami i życzeniami użytkowników wymagających ochrony przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, bez przerywania pracy lub zabawy. Kluczowe nowe funkcje obejmują tryb Autopilota, ochronę użytkowników sieci społecznościowych oraz technologię Dyspozytor Skanowania pozwalającą utrzymać pełną wydajność systemu.

Bogdan Dumitru, dyrektor ds. technicznych w firmie Bitdefender komentuje: „Nowy interfejs jest bardzo łatwy w obsłudze, a dodanie opcjonalnego Autopilota spełni wymagania użytkowników oczekujących bezpieczeństwa niezaprzątającego ich uwagi. Nasze technologie wiodą w niezależnych testach i rekomendacjach organizacji konsumenckich już od jakiegoś czasu, a nowa linia produktów z pewnością pomoże nam utrzymać reputację najmocniejszej alternatywy w dziedzinie cyfrowej obrony.”

Nowe i udoskonalone funkcje Bitdefendera 2012 obejmują:

Autopilot

W trybie Autopilota program sam podejmuje optymalne dla bezpieczeństwa decyzje bez udziału użytkownika. Oznacza to brak wyskakujących okienek, brak komunikatów, a także brak konieczności konfigurowania programu po jego zainstalowaniu. Co ważne, użytkownicy nadal z łatwością mogą uzyskać dostęp do ustawień i dostosować preferencje do własnych wymagań jeśli tylko mają taką potrzebę.

Ochrona Portali Społecznościowych

Nowa funkcja ochrony sieci społecznościowych służy do filtrowania i blokowania e-zagrożeń specyficznie związanych z tego rodzaju aktywnością towarzyską, skanując odnośniki otrzymywane od znajomych z Facebooka i monitorując ustawienia prywatności.

Dyspozytor Skanowania

Dyspozytor Skanowania wynajduje i wykorzystuje przedziały czasowe, kiedy obciążenie systemu spada poniżej określonego poziomu, by przeprowadzać okresowe skanowanie całego systemu. W ten sposób Bitdefender nie zakłóca aktywności komputerowej użytkownika i nie wpływa na szybkość systemu.

Safebox – Kopia Online & Synchronizacja Plików

Bitdefender Safebox nieustannie monitoruje ważne pliki i tworzy ich kopie zapasowe na bezpiecznym serwerze zdalnym za każdym razem gdy wykryje ich zmianę. Kopie plików dostępne są także dla innych komputerów, na których użytkownik zainstalował Bitdefendera. Wersja Total Security udostępnia bezpłatnie przestrzeń 2 GB online.

Tryb Ratunkowy

Jeśli e-zagrożenia, jak na przykład rootkity, nie mogą być usunięte z poziomu pracującego systemu Windows, komputer zostaje uruchomiony ponownie i przechodzi w tryb ratunkowy – bezpieczne środowisko, którego można użyć do wyczyszczenia i przywrócenia systemu.

Wirtualizacja Przeglądarki

Funkcja izolująca przeglądarkę internetową od systemu operacyjnego w tworzonym przez Bitdefendera środowisku wirtualnym. Zapobiega to wykorzystywaniu przez e-zagrożenia luk w przeglądarce do przejęcia kontroli nad całym systemem.

Elastyczny Interfejs

Moduły programu można dowolnie przenosić w głównym oknie (funkcja Drag&Drop), aby uzyskać szybki dostęp do najczęściej wykonywanych akcji.

Przyśpieszona instalacja

Bitdefender 2012 instaluje się przy pomocy kilku kliknięć, a cały proces zajmuje połowę czasu wymaganego przez poprzednią wersję.

Użytkownicy posiadający ważne licencje na wcześniejsze edycje Bitdefendera mają prawo do bezpłatnej aktualizacji do najnowszej wersji. Oprogramowanie można pobrać ze strony www.bitdefender.marken.com.pl gdzie znajdują się także dodatkowe informacje oraz możliwość zakupu lub odnowienia licencji.