HP pokazuje komputery przyszłości w Gigantach ze Stali

Przyszłość firmy HP jest niepewna, nie przeszkadza jej to jednak się promować w filmie Giganci ze Stali. Film jest międzynarodowym hitem, opowiada o niedalekiej przyszłości, w której postać, grana przez Hugha Jackmana, wraz z synem, próbuje wygrać turniej bokserski wielkich robotów.
HP Flex

HP Flex

HP współpracowało z projektantami artystycznymi filmu, by stworzyć komputery przyszłości, trójwymiarowe drukarki, monitory i inne elementy elektroniki użytkowej. Firma współpracę wspomina bardzo dobrze, bo nawet uruchomiła witrynę internetową, opowiadającą o niej.

Naszym zdaniem najfajniej wygląda notebook HP Flex z jednym, dużym, elastycznym ekranem. Notebook jest wykorzystywany na filmie do kontroli robota Noisy Boy. HP miało również ciekawy pomysł na trójwymiarową drukarkę Volume Jet, która tworzyła przedmioty zaprojektowane na Fleksie, jednak nie trafiła ona do końcowej wersji filmu.

Interesującym elementem filmu był również HP Curve, czyli komputer all-in-one składający się z wielkiego ekranu dotykowego, który zastępuje również klawiaturę. Na stronie pokazany został również HP Thruscreen, czyli monitor, który pozwala na umieszczanie prawdziwych przedmiotów obok tych wirtualnych, by można było sprawdzić jak będą się zachowywać w zadanych warunkach.

Witryna jest dostępna, niestety, tylko w języku angielskim, ale i tak serdecznie polecamy. I chyba jednak wybierzemy się na film…

0
Źródło: HP
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.