Lubię poniedziałki: 5 aplikacji na Androida, które… są dziwne

Lubię poniedziałki: 5 aplikacji na Androida, które… są dziwne

Fake-A-Call

pobierz na swój telefon

Siedzisz sobie niespokojnie na nudnym spotkaniu ze znajomymi z podstawówki i okazuje się, że 10 lat temu było rzeczywiście super i wtedy mogliście tak do rana rozprawiać nad wyższością Spider-Mana nad Batmanem, ale teraz rozmowa zupełnie nie ma zamiaru zacząć się kleić? Odpalamy aplikację, szybka konfiguracja – niech za 5minut zadzwoni “Mama”, tak żebyś mógł oscentacyjnie wyjąć telefon, stęknąć z udawanym zażenowaniem, odebrać i rzucić tajemnicze “Ojejku, naprawdę? Dobrze mamo, już wychodzę”. I po sprawie, dziękujesz za spotkanie, odgrażasz się, że musicie powtórzyć to jak najszybciej i czym prędzej zmieniasz numer telefonu. True story.

Ultra Voice Changer

pobierz na swój telefon

Ile razy w ciągu tygodnia nachodzi was ten moment, w którym jedyną rzeczą na jaką macie ochotę to zabawa telefonem? Najlepiej leżąc. Pod kołdrą. I co wtedy robić, jak wtedy żyć? Facebook nudzi się po pięciu minutach, Angry Birds już dawno wymęczone, a Market… zionie nieskończoną pustką. Wtedy każdy normalny człowiek może zacząć do siebie mówić. Każdy normalny geek może swoje monologi dodatkowo nagrać i dzięki aplikacji Ultra Voice Changer pobawić się zmieniając oryginalne brzmienie swojego głosu na jeszcze głupsze. Mój pies nie cierpi tej aplikacji i zaczyna szczekać, kiedy mój telefon każe mu siadać, mój kot po prostu wychodzi, a znajomi, którzy są na tyle zdesperowani, że dzwonią na moją pocztę głosową zaczynają swój przekaz od niecenzuralnych słów na temat mojego wspaniałego powitania.

Boob Job

pobierz na swój telefon (za 3,24zł)

To jedyna płatna aplikacja w tym zestawieniu, jednak 3,24zł to jeszcze nie majątek i postanowiłem, że mimo wszystko ją opiszę. Boob Job to aplikacja, która korzystając z najbardziej zaawansowanych algorytmów możliwych do wykorzystania na smartfonach obecnej generacji wirtualnie powiększa biust osoby na edytowanym zdjęciu. Robimy zdjęcie niczego nie podejrzewającego kolegi, uruchamiamy aplikację i, przed oczami obrazując sobie Larę Croft robimy to samo, za co w realu chirurg plastyczny wziąłby równowartość bezwypadkowego Opla z klimatyzacją (nie, nie sprzedaję Opla).

Cracked Screen

pobierz na swój telefon

Miałem już wiele animowanych tapet, z czego najdłużej, przyznaję się, na moim ekranie utrzymał się efekt wchodzenia w hiperprzestrzeń. Szybko się nudzą.

Cracked Screen też nie jest mistrzostwem świata, ale dla frajdy, jaką od czasu do czasu dostarczają reakcje przerażonych znajomych – “Ojej! ekran Ci pęka!” gości on u mnie już jakiś czas.

Losowość animacji zachęca również do bezsensownego gapienia się w ekran – czynność, którą zna każdy użytkownik smartfona, szczególnie świeżo po zmianie telefonu.

Talking Tom Cat 2

pobierz na swój telefon

Sensu istnienia tej aplikacji nie rozumiałem nawet ja. Do czasu, aż przypadkiem nie zademonstrowałem jej mojej dobrej koleżance. Chcecie zaimponować dziewczynie? Zapomnijcie o idealnych ustawieniach i grzebaniu w kodzie, co pozwala Wam na dwukrotne przedłużenie czasu pracy na baterii. Ściągnijcie Talking Tom Cata 2, przekażcie telefon i… nie śmiejcie się za głośno. Dla mnie ta aplikacja do dzisiaj pozostaje niewyjaśnionym fenomenem, jednak nie mogę napisać, że nie działa. Poza tym tego kota można bezkarnie bić i straszyć, tak, że sam skacze na żyrandol. Z moim wychodzi to kompletnie odwrotnie niestety.