Magiczny translator w Google Android tłumaczy już mowę po polsku!

Technologia mobilna i sieć ułatwiły ludziom z całego świata dostęp do informacji i komunikację. Jednak nadal pozostaje do pokonania jedna bariera: językowa. Google chce ją przełamać.
Tłumacz Google dla Androida obsługuje teraz 63 języki, w tym 24 w trybie tekst-do-mowy i 17 w trybie wprowadzania głosowego

Tłumacz Google obsługuje teraz 63 języki, w tym 24 w trybie tekst-do-mowy i 17 w trybie wprowadzania głosowego

Tłumacz Google dla systemu Android otrzymuje aktualizację, która pozwoli teraz na komunikowanie się z obcokrajowcami także po polsku. To dzięki trybowi konwersacji, który w iście magiczny sposób pozwala na komunikowanie się – wystarczy wybrać język, na który chce się przetłumaczyć, powiedzieć do mikrofonu swojego telefonu zdanie w swoim ojczystym języku, a resztę telefon zrobi za nas – najpierw przetłumaczy tekst i wyświetli go na ekranie, a potem jeszcze z odpowiednim akcentem wypowie już przetłumaczone zdanie na głos.To jednak nie wszystko – gdy osoba, z którą rozmawiasz ci odpowie, aplikacja znów wykona tłumaczenie i głośno wypowie wypowiedź rozmówcy w twoim języku.

Oczywiście, należy pamiętać, że jest to aplikacja eksperymentalna i mogą pojawić się pewne błędy (jak np. brak rozpoznania konkretnych akcentów regionalnych). Google tłumaczy jednak pomiędzy językami angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, holenderskim, hiszpańskim, mandaryńskim chińskim, japońskim, koreańskim, rosyjskim, czeskim, polskim, tureckim i brazylijskiej odmianie portugalskiego.

Najnowszą wersję Tłumacza Google możesz pobrać z Android Market, dostępna jest dla smartfonów i tabletów z wersją systemu Android 2.2 lub wyższą.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.