Microsoft: “gadanie do telefonu nie jest zbyt użyteczne”

Andy Lees stwierdził, że Windows Phone sprzedaje się lepiej od czasu swojej premiery, niż Android, w podobnym okresie po jego premierze. Niestety, nie wspomniał o tym, jak rynek się zmienił i że Windows Phone miał dużo większy potencjalny popyt, niż Android w momencie wprowadzenia do sprzedaży pierwszego smartfonu z tym systemem.
Microsoft: “gadanie do telefonu nie jest zbyt użyteczne”
Ina Fried i Andy Lees

Ina Fried i Andy Lees

Nie zabrakło też krytyki samego Androida. Lees stwierdził, że to świetny system, ale dla zaawansowanych użytkowników. Jednak zwykły użytkownik smartfona “witany jest całą siatką aplikacji”. Windows Phone, z kolei”, “skupia się na ludziach, kontaktach i komunikacji”.

Zapytany o telefony z Windows Phone odparł: “Nie chcieliśmy problemów z fragmentacją, więc ograniczyliśmy wiele rzeczy. Chcemy, by nasi partnerzy dodawali od siebie fajne rzeczy, ale nie w chaotyczny sposób. Za przykład podam akcelerację sprzętową w przeglądarce internetowej: niezależnie od telefonu, z jakiego korzystasz, z Windows Phone działa ona zawsze”.

Poproszony o komentarz na temat Siri, odparł, że Windows Phone również obsługuje sterowanie głosowe (niestety, nie w polskiej wersji), ale dodał, że jego zdaniem mówienie do telefonu nie jest zbyt użyteczne. Dodał też, że sterowanie głosowe w Windows Phone korzysta z “potęgi Internetu, dzięki wykorzystaniu Binga”. Nie wspomniał, że Siri korzysta z Wolfram Alpha. Spointował twierdząc, że tak jak wyobraża sobie użyteczność Siri w szczególnych przypadkach, tak jak podczas prowadzenia samochodu, tak “szczekanie do telefonu w miejscu publicznym to nie jest coś, czego chcielibyśmy wymagać od użytkowników Windows Phone”.

Na koniec Reed potwierdził, że w przyszłym roku pojawią się pierwsze smartfony z Windows Phone z obsługą standardu NFC i LTE. Dodał, że Microsoft nie planuje konkurencji dla usługi płatniczej Google’a, która się o NFC opiera, a zamierza współpracować z istniejącymi twórcami tego typu usług.